Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεν υπάρχω στα μητρώα του ΤΕΕ


dimidomo

Recommended Posts

Αυτές τις μέρες παρακολούθησα ένα σεμινάριο στο ΙΕΚΕΜΤΕΕ και χρειάστηκε να δώσω τον αριθμό μητρώου του ΤΕΕ. Τελικά ανακάλυψα ότι δεν υπάρχω στα μητρώα του ΤΕΕ...ενώ μου έχουν δώσει αριθμό μητρώου.

Εχει συμβεί σε κάποιο άλλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχεις στο σύστημα αμοιβών ως μηχανικός. Όχι ως εταιρεία! Στο μητρώο  οι μηχανικοί ΤΕ δεν υπάρχουν. Στο ΙΕΚΕΜ είχα δώσει τον αριθμό μου από το σύστημα και με βρήκαν. Έπειτα με βρήκαν και 1002 εταιρείες που κάθε λίγο μου στέλνουν email και μου τηλεφωνούν για προϊόντα, όπως και υποψήφιοι για τις εκλογές του ΤΕΕ... :D 

post-4539-0-36213100-1426932709_thumb.jpg

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Δηλαδή έχω αριθμό αλλά δεν είναι αριθμός μέλους αλλά αριθμός για το '' σύστημα '' με τον οποίο θα με βρούν. Άντε να δούμε τι θα κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μέλη ΤΕΕ είναι αυτοί που έχουν δώσει και επιτύχει για άδεια άσκησης επαγγέλματος...οι υπόλοιποι αριθμοί..Την συνέχεια την ξέρεις νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δίνουν ούτε μπορει να δώσουν...γιατι το ΤΕΕ δέχεται μονο απο Πολυτεχνείο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχεις στο σύστημα αμοιβών ως μηχανικός. Όχι ως εταιρεία! Στο μητρώο  οι μηχανικοί ΤΕ δεν υπάρχουν. Στο ΙΕΚΕΜ είχα δώσει τον αριθμό μου από το σύστημα και με βρήκαν. Έπειτα με βρήκαν και 1002 εταιρείες που κάθε λίγο μου στέλνουν email και μου τηλεφωνούν για προϊόντα, όπως και υποψήφιοι για τις εκλογές του ΤΕΕ... :D

 

Για κάτσε...τα σεμινάρια του ΙΕΚΕΜ δεν είναι μόνον προς πολυτεχνίτες μηχανικούς; θυμάμαι για ενα σεμινάριο επρεπε να δωσεις τον αρ. ΤΕΕ σου, κι επειδή οι τειτζήδες δεν εχουμε (περαν απο αυτον των αμοιβών) λεω, τζαμπα κοπος να κάνω αιτηση...

Link to comment
Share on other sites

 

Για κάτσε...τα σεμινάρια του ΙΕΚΕΜ δεν είναι μόνον προς πολυτεχνίτες μηχανικούς; θυμάμαι για ενα σεμινάριο επρεπε να δωσεις τον αρ. ΤΕΕ σου, κι επειδή οι τειτζήδες δεν εχουμε (περαν απο αυτον των αμοιβών) λεω, τζαμπα κοπος να κάνω αιτηση...

 

Είχα παρακολουθήσει τα σεμινάρια των ενεργειακών επιθεωρητών στο ΙΕΚΕΜ/ΤΕΕ (δεν φανταζόμουν-δεν γνώριζα- τότε ότι πετούσα τα χρήματά μου. Αναφέρομαι μονάχα στην όλη διαδικασία των σεμιναρίων για τις ενεργειακές επιθεωρήσεις). Πέρα από αυτό, για τους "τειτζίδες" δεν ξέρω αν μπορούν, οι πτυχιούχοι μηχανικοί τε πάντως μπορούν, όπως και οι απόφοιτοι πολυτεχνείου (όχι οι "πολυτεχνίτες"). 

 

edit1: επίσης, αν ζητάει το ΙΕΚΕΜ σώνει και καλά ΑΜ ΤΕΕ, βάζεις τον αριθμό που έχεις για το σύστημα. Είναι πολλά τα λεφτά και θα καταλάβουν! :D

edit2: Ο πρόεδρος του ΤΕΕ είχε πει κάποτε ότι κακώς παραπονιούνται οι ΤΕ ότι δεν είναι μέλη του ΤΕΕ ενώ είναι στα μητρώα του. Επίσης αν θυμάμαι σωστά οι ΤΕ είναι Μέλη του ΤΕΕ αλλά όχι Τακτικά Μέλη όπως οι απόφοιτοι πολυτεχνείων (επιφυλάσσομαι γιατί μπορεί να κάνω και λάθος). Μέχρι σήμερα.. Γιατί αύριο ποιος ξέρει.. :)

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.