Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΞ ΑΔΙΑΙΡΕΤΟΥ


serioannis

Recommended Posts

Το είπα εγώ εδω στην πρώτη παράγραφο και το ξαναλέω:

Το σοφότερο θα ήταν να απευθυνθεί ο φίλος σε μηχανικο πριν παρασυρθει απο (αναπόφευκτες ίσως) γενικοτητες που πιθανον λάβει από το forum λόγω μη ολοκληρωμένης γνώσης του θέματός του. 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα μικρό υπόγειο 15τμ και στον κήπο μια μικρή κατασκευη ας πούμε αποθήκη 5τμ. Επίσης το αγροτεμάχιο είναι δίφατσο.

Ελα όμως οπου ο άλλος τα θέλει όλα αυτά και τους περισσότερους διαδρόμους του οικοπέδου και τμήματα κήπου για δικά του, επειδή λέει προυπήρχαν απο τότε που έγινε η ισόγεια οικία;

Εσύ που είσαι στον 1ο και ποιό καινούργιος παρόλο που είναι εξ αδιαιρέτου δεν σου ανήκουν.

Link to comment
Share on other sites

Το είπα εγώ εδω στην πρώτη παράγραφο και το ξαναλέω:

Το σοφότερο θα ήταν να απευθυνθεί ο φίλος σε μηχανικο πριν παρασυρθει απο (αναπόφευκτες ίσως) γενικοτητες που πιθανον λάβει από το forum λόγω μη ολοκληρωμένης γνώσης του θέματός του. 

 

 ώ  γεωργιε... :smile: :-)

 

τις καλημερες μου

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dimitri έχω ρωτήσει οχι μηχανικό, μηχανικούς, έχω ρωτήσει δικηγόρους η απάντηση που έχω πάρει  είναι  γενικότητες.

Αλπός σαν Forum μήπως κάποιος συνάδελφος σας είχε παρόμοια περίπτωση και αν έχει ακούσει για καμιά τροπολογία για τέτοιου είδους περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

... και χωρίς ΚΑΜΜΙΑ διάθεση παρεξήγησης ... "οι γενικότητες" θα υπάρχουν μέχρι να αναθέσεις ως ορίζει ο νόμος σε κάποιον μηχανικό το θέμα σου

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

ας επιμεινουμε λιγο,

δεν θυμαμαι  αν λες

εκτος σχεδιου

αρτιο -οικοδομησιμο

με αδεια ή χωρις

με συσταση ΟΙ ή χωρις

τι  αυθαιρεσια εχει γινει σε καθε "χωρο"

και τι και ποιος στα "κοινοχρηστα"

και πότε εγιναν..

 

με βαση αυτα

και ο μηχανικος σου θα απαντησει

και ο δικηγορος σου.

 

αρα..."αναθετεις"

 

υγ

εμεις εδω θα ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.