Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το μέλλον των ελεύθερων επαγγελματιών (ηλεκτρολόγων) στην κρίση


Costantinos

Recommended Posts

Κυριοι γιατι θιχτηκατε;Εαν δεν το γνωριζεται [που μαλλον δεν το γνωριζεται] υπαρχουν εκατονταδες ηλεκτρολογοι που αναλαμβανουν εργασιες φυσικα χωρις αποδειξη[κανεις δεν θελει φπα] σε πολυ καλες τιμες και σαν επακολουθο ειναι να ειναι περιζητητοι επειδη ακριβως ειναι οικονομικοι.Τωρα ειτε σας αρεσει ειτε οχι ειναι η πραγματικοτητα.

 

Χωρίς καμία παρεξήγηση ούτε μομφή κάνω, μάλλον για εκεί σε βλέπω με τον τρόπο που γράφεις και τη νοοτροπία που είσαι μπολιασμένος.

Από τέτοια μαγαζιά σου αξίζει να ψωνίζεις φίλε.

Χωρίς ΦΠΑ, να δουλεύουν για μένα για ένα σάντουιτς και μία μπύρα αποζημίωση, τα κάνω και μόνος μου κλπ κλπ. 

Απλά μην ξεχνάς κάτι. Ειδικά τώρα που κάθε ευρώ μετράει και κανένας δεν έχει την πολυτέλεια να το παίζει φίρμα, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Και αυτό είναι πιστεύω μια πραγματικότητα είτε σου αρέσει είτε όχι.

1300 ευρώ τελική σου ζήτησαν με απόδειξη και υλικά μέσα για μισό σπίτι. Βγάλε ΦΠΑ, βγάλε φόρο εισοδήματος, φόρο επιτηδεύματος, βγάλε εισφορές σε επιμελητήρια, βγάλε φθορές παγίων και πες μας τί μένει και εάν εσύ θα το έκανες.

Edited by Indusys
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χωρίς καμία παρεξήγηση ούτε μομφή κάνω, μάλλον για εκεί σε βλέπω με τον τρόπο που γράφεις και τη νοοτροπία που είσαι μπολιασμένος.

Από τέτοια μαγαζιά σου αξίζει να ψωνίζεις φίλε.

Χωρίς ΦΠΑ, να δουλεύουν για μένα για ένα σάντουιτς και μία μπύρα αποζημίωση, τα κάνω και μόνος μου κλπ κλπ. 

Απλά μην ξεχνάς κάτι. Ειδικά τώρα που κάθε ευρώ μετράει και κανένας δεν έχει την πολυτέλεια να το παίζει φίρμα, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Και αυτό είναι πιστεύω μια πραγματικότητα είτε σου αρέσει είτε όχι.

1300 ευρώ τελική σου ζήτησαν με απόδειξη και υλικά μέσα για μισό σπίτι. Βγάλε ΦΠΑ, βγάλε φόρο εισοδήματος, φόρο επιτηδεύματος, βγάλε εισφορές σε επιμελητήρια, βγάλε φθορές παγίων και πες μας τί μένει και εάν εσύ θα το έκανες.

Δεν παρεξηγω,κουβεντα κανω.1500€ μου ζητησανε+φπα για ενα δωματιο 35 τετραγωνικων οχι για μισο σπιτι οπως ανεφερες

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν ήταν πολλά ή λίγα πες μας τι ακριβώς έφτιαξες με αυτά τα 1500 ευρώ.

Μαλλον δεν εγινα κατανοητος.1500 μου ζητησανε αλλα δεν τα εδωσα.Αυτο που εκανα το εκανα με τα μισα χρηματα σχεδον

Link to comment
Share on other sites

.Η εργασια ητανε εγκατασταση μονοφασικου πινακα με 8 ξεχωριστες γραμμες για ρευματοδοτες ασφαλισμενες ανα ζευγαρι με 16αρα αυτοματη ασφαλεια,1 ενισχυμενη μπριζα πινακα[ραγας 20α],3 γραμμες φωτισμου[10α],1 χρονοδιακοπτη ραγας απλο[για την λειτουργια μιας γραμμης για φωτα] και φυσικα γενικο διακοπτη-ασφαλεια και ρελε

Link to comment
Share on other sites

Για…δωσε κ τα καλωδια  , τα 1,5αρια , 2,5αρια , 4αρια κλπ….γιατι κατι δεν μου καθετε καλα με τις  αυτοματες ασφαλειες………..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.