Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανάμεσα σε δύο Μεταπτυχιακά!!


Recommended Posts

Καλά, σε όλα τα προγράμματα που σχετίζονται με περιβάλλον υπάρχει μάθημα για ΧΥΤΑ. Μεταπτυχιακό μόνο για ΧΥΤΑ βέβαια δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Και γιατι πρεπει ο άνθρωπος να κανει κατι που εχει σχεση με μια εργασία που έκανε κάποτε; Δεν μπορει να κοιτάξει αλλού;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω παιδιά κουβέντα κάνουμε, ιδέες μου δίνεται και σας ευχαριστώ για αυτό.

 

Όπως καταλαβαίνετε οι δύο αυτοί κλάδοι μου αρέσουν αρκετά. Πως σας φαίνεται η ιδέα από την στιγμή που δεν υπάρχει δουλεία πάνω στον κλάδο, να παρακολουθήσω κάποια καλά σεμινάρια στον Βιοκλοματικό Σχεδιασμό και από του χρόνου να ακολουθήσω ένα μεταπτυχιακό στο Construction Project Management??? 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ότι μάθεις καλό είναι, αρκεί να το μαθαίνεις δωρεάν. Πρόσεχε μη πετάξεις λεφτά απλά και μόνο για να καλύψεις την ανάγκη της απασχόλησης με κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ότι μάθεις καλό είναι, αρκεί να το μαθαίνεις δωρεάν. Πρόσεχε μη πετάξεις λεφτά απλά και μόνο για να καλύψεις την ανάγκη της απασχόλησης με κάτι.

Σε αυτο έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά στην εποχη μας θα ξέρεις ότι δύσκολα βρίσκεις δωρεάν. Αυτό που ψάχνω είναι σεμινάρια που να αξίζουν τα χρήματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω παιδιά κουβέντα κάνουμε, ιδέες μου δίνεται και σας ευχαριστώ για αυτό.

 

Όπως καταλαβαίνετε οι δύο αυτοί κλάδοι μου αρέσουν αρκετά. Πως σας φαίνεται η ιδέα από την στιγμή που δεν υπάρχει δουλεία πάνω στον κλάδο, να παρακολουθήσω κάποια καλά σεμινάρια στον Βιοκλοματικό Σχεδιασμό και από του χρόνου να ακολουθήσω ένα μεταπτυχιακό στο Construction Project Management??? 

 

Προσωπική άποψη, δεν ασχολείται κανένας με τα σεμινάρια που έχεις κάνει, εκτός αν σκέφτεσαι να πας εξωτερικό, δεν ξέρω τι κοιτάνε οι εργοδότες στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμα σεμινάρια νομίζω πως είναι μόνο αυτά στα οποία σε στέλνει η δουλειά σου και τις ώρες μαθήματος τις πληρώνεσαι.

Καλύτερα να κάνεις μια διαφορετική δουλειά μέχρι να βρεθεί κάτι στον τομέα σου που να είναι αμοιβόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παρακολουθήσεις πολλά χρήσιμα σεμινάριο σε διάφορα θέματα από διάφορα πανεπιστήμια online στο coursera.com . Στα περισσότερα από αυτά μπορείς να πάρεις και πιστοποιητικό παρακολούθησης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.