Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακο ΑΣΠΑΙΤΕ


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι.

 

Ένας φίλος μου Πολιτικός Μηχανικός από ΑΕΙ σκέφτεται να κάνει μεταπτυχιακό ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά επειδή έχει πρόβλημα με το internet, μπαίνω στην διαδικασία να ανοίξω εγώ το θέμα. Οι απορείες του είναι:

 

α) Είναι καλό σαν επίπεδο σπουδών?

β) Είναι Αναγνωρίσιμο και ισότιμο με μεταπτυχιακό επιπέδου ΑΕΙ?

γ) Αξίζει να μπει στην διαδικασία να το κυνηγήσει???

 

Σας παρακαλώ οποιοσδήποτε γνωρίζει, ας βοηθήσει. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

α) Κανείς δεν ξέρει,νομίζω είναι η πρώτη χρονια.

β) Τι εννοείς? Όλες οι σχολές μηχανικών είναι ΑΕΙ (τεχνολογικός + πανεπιστημιακός τομέας).

γ) Εξαρτάται για ποιόν λόγο θέλει να το κάνει και αν του αρέσει η συγκεκριμένη ειδίκευση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είναι η πρώτη χρονιά.

Το θέμα είναι ότι στη σχολή αυτή πας για να αποκτήσεις προβάδισμα σε διαγωνισμούς εκπαιδευτικών.

Δε ξέρω κατά πόσο το μεταπτυχιακό εκεί προσθέτει κι άλλα μόρια ή αν χρησιμεύει και εκτός της εκπαιδευτικής καριέρας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που παραθέτεις είναι άλλα μεταπτυχιακά george. Φαντάζομαι οτι η συνάδελφος αναφέρεται σε αυτό «Εφαρμοσμένη Υπολογιστική Δομική Μηχανική» (“Applied Computational Structural Engineering” το οποίο θα λειτουργήσει πρώτη φορά το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016


 
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θέλω να ξέρω απο κάποιους που γνωρίζουν, είναι αν αξίζει τα λεφτά του σαν σχολή και σαν επιπεδο σπουδων, αν αξίζει να το κανει, Το αντικείμενο του αρέσει αλλα δεν γνωρίζει κάτι για την ΑΣΠΑΙΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.