Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακο ΑΣΠΑΙΤΕ


Recommended Posts

Καμία αξία ως προς ποιόν? Άρα το μόνο πραγματικό μέτρο αξίας είναι το πλήθος των δυνατοτήτων υποβολής σε δημόσια υπηρεσία.

Στον ιδιωτικό τομέα εφόσον η πρόσληψη γίνεται υποκειμενικά, δεν έχει σημασία και το αν έχεις τελειώσει κολλέγιο ή και απολύτως τίποτα.

Για παράδειγμα το Ε.Μ.Π έχει ένα καλό όνομα και μια βαρύτητα, το Α.Π.Θ. το ίδιο. (Για να μην παρεξηγηθώ δεν συγκρίνω εννοείται ΑΣΠΑΙΤΕ, με αυτά τα πανεπιστήμια απλώς ένα παράδειγμα δίνω), αυτο που θέλω να μάθω είναι αν έχει κάποιο καλό όνομα στην "πιάτσια", σαν πρόγραμμα σπουδών, σαν επίπεδο μαθημάτων ή το θεωρούν της πλάκας τελείως???

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα το Ε.Μ.Π έχει ένα καλό όνομα και μια βαρύτητα, το Α.Π.Θ. το ίδιο. (Για να μην παρεξηγηθώ δεν συγκρίνω εννοείται ΑΣΠΑΙΤΕ, με αυτά τα πανεπιστήμια απλώς ένα παράδειγμα δίνω), αυτο που θέλω να μάθω είναι αν έχει κάποιο καλό όνομα στην "πιάτσια", σαν πρόγραμμα σπουδών, σαν επίπεδο μαθημάτων ή το θεωρούν της πλάκας τελείως???

 

Η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι κρατικό Ανώτατο Εκπαιδευτικό 'Ιδρυμα με ό,τι μπορεί αυτό να σημαίνει. Σπάνια θα σε ρωτήσει κάποιος τι μεταπτυχιακό έχεις και αν έχεις είναι μάλλον απίθανο να ασχοληθεί με το πού το πήρες. Δες τί προσφέρει το κάθε μεταπτυχιακό, εάν σου αρέσει σαν πρόγραμμα και μην ασχολείσαι με τέτοια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θέλω να μάθω είναι αν έχει κάποιο καλό όνομα στην "πιάτσα"

 

Και ποιά είναι αυτή η πιάτσα?

 

Για το εμπ και το απθ δηλαδή ποιός παράγοντας της πιάτσας είπε ότι έχουν καλό όνομα?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, είμαι φοιτητής της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε στο τμήμα Εκπαιδευτικών Πολιτικών Μηχανικών.

 Για τα μεταπτυχιακά που ενδιαφέρεσαι είναι αξιόλογα. Οι διευθυντές όπως και το εκπαιδευτικό προσωπικό είναι πολύ καλοί καθηγητές με αρκετά μεγάλο ερευνητικό έργο είτε στην Εφαρμοσμένη Υπολογιστική Δομική Μηχανική είτε στην Αναβάθμιση Κτιρίων.

Εγώ ελπίζω και θέλω να συνεχίσω σε ένα από τα δύο και στα συνιστώ ανεπιφύλακτα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι φοιτητής της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε στο τμήμα Εκπαιδευτικών Πολιτικών Μηχανικών.

 Για τα μεταπτυχιακά που ενδιαφέρεσαι είναι αξιόλογα. Οι διευθυντές όπως και το εκπαιδευτικό προσωπικό είναι πολύ καλοί καθηγητές με αρκετά μεγάλο ερευνητικό έργο είτε στην Εφαρμοσμένη Υπολογιστική Δομική Μηχανική είτε στην Αναβάθμιση Κτιρίων.

Εγώ ελπίζω και θέλω να συνεχίσω σε ένα από τα δύο και στα συνιστώ ανεπιφύλακτα. 

Έχεις κάνει τα χαρτιά σου για φέτος???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όχι, είμαι ακόμα 3ο έτος.

 

   Απλώς γνωρίζω τους καθηγητές γιατί τους έχω στα προπτυχιακά μαθήματα και σου τα προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.