Μετάβαση στο περιεχόμενο

Buildingcert: Ανακοίνωση (10-11-2015) για Διατάξεις του Ν.4342/2015


Engineer

Recommended Posts

έκανε μήπως κανείς κανείς ανανέωση ? πόσο χρόνο θέλουν για να την ελέγξουν και να σε ανοίξουν ?

Έκανα την αίτηση μόλις άνοιξε το σύστημα κ ακόμη περιμένω. Σήμερα δεν σηκώνουν κ τα τηλέφωνα, μάλλον λόγω απεργίας, οπότε από αύριο και αν..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αίτηση μόλις άνοιξε το σύστημα κ ακόμη περιμένω. Σήμερα δεν σηκώνουν κ τα τηλέφωνα, μάλλον λόγω απεργίας, οπότε από αύριο και αν..

Δες στο buidingcert αν σου χουν δωσει 4 μηνες ταμειακη παραταση οπως δωσαν σε οσους ηταν ταμειακα ενημεροι το τετραμηνο που ηταν κλειστο το συστημα στους μη μονιμους....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει καμια σκοπιμοτητα στην τροπολογια περι υποχρεωσης αναγραφης στοιχειων ΠΕΑ στις μισθωσεις αν η πλατφορμα δεν αναβαθμιστει.

Βρειτε μου μια περιπτωση που αφησαν την ορθη εφαρμογη του Νομου στον Ελληνα πολιτη ανευ ελεγχου και αυτος δεν παρανομησε.

Δηλαδη τι νομιζουν, οτι με μια παραγραφουλα σε μια τροπολογια ενος Νομου 260 σελιδων θα συνετιστει ο Ελληναρας?

Και αντε οι λογιστες ενημερωνονται με τον εναν η τον αλλο τροπο.

Οι απλοι ιδιωτες που κανουν τα μισθωτηρια μονοι τους πως θα ενημερωθουν για να ειναι νομοτυποι (αν θελει κανενας τελος παντων...)?

Ουτε καν η ενημερωση στην πλατφορμα του taxis δεν αλλαξε. Ακομα για προαιρετικη αναγραφη μιλαει...

Link to comment
Share on other sites

Δες στο buidingcert αν σου χουν δωσει 4 μηνες ταμειακη παραταση οπως δωσαν σε οσους ηταν ταμειακα ενημεροι το τετραμηνο που ηταν κλειστο το συστημα στους μη μονιμους....

τι ταμειακή παράταση , τι εννοείς , δεν το έπιασα ! εμένα είχε λήξει η συνδρομή μου 16/6. 

τους πήρα χτές τηλέφωνο και τους ρώτησα αν δέχονται ανανεώσεις και με λένε ναι..τους λέω εγώ έχω κάνει αίτηση απο 25/8 με λέει α ξεμείνατε απο τότε, στείλτε μας ενα email να το κοιτάξουμε , τους έστειλα αλλά ακόμα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν ταμειακη παράταση προφανώς για το διάστημα από την μέρα που έκλεισαν το σύστημα μέχρι την μέρα που θα ήμουν ταμειακώς εντάξει.

Απρόσμενο!

Link to comment
Share on other sites

τι ταμειακή παράταση , τι εννοείς , δεν το έπιασα ! εμένα είχε λήξει η συνδρομή μου 16/6. 

τους πήρα χτές τηλέφωνο και τους ρώτησα αν δέχονται ανανεώσεις και με λένε ναι..τους λέω εγώ έχω κάνει αίτηση απο 25/8 με λέει α ξεμείνατε απο τότε, στείλτε μας ενα email να το κοιτάξουμε , τους έστειλα αλλά ακόμα τίποτα. 

μπες σημερα στο building cert και δες τι σου γραφει!!Μαλλον απο χτες το χουν ενεργοποιησει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.