Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλιμακωτές εκπτώσεις για τους επιστήμονες προτείνει η κυβέρνηση


george68

Recommended Posts

Για να καταλάβετε τί εννοώ, πρεπει να διαβασετε και τα προηγούμενα Post Μου, στα οποία έγραφα πως δεν εχει νόημα συζητησης να μιλάμε για ΕΕ με καθαρα 700 ευρώ το μήνα, και πως ΘΑ προτιμούσα αν ειναι να εφτανα σε αυτο το στάδιο να βρω μια δουλίτσα χωρίς αγχος/τρεξιμο βρες πελάτες κτλ κτλ με τα ιδια λεφτά.

 

Ας κλείσει το offtopic εδώ, γιατι αλλο ιναι το θεμα συζητησης,

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για μένα είναι απλό

ούτε το παλιό μαρεσε....ούτε αυτά τα ποσοστά που αν βγάζεις  κονομά το κράτος περισσότερα από εσένα....

όσοι βγάζουν λίγα και ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ βγάζουν λιγα και το έχουν πάρει απόφαση ΜΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ τους ΣΥΜΦΕΡΕΙ

 

 

και επειδή κατέβηκα την πορεία....όπως στο μενουμε ευρωπη έλεγα ΝΑΙ αλλά μακαρι να βγει το ΟΧΙ να αναλάβουν κάποιοι την ευθύνη τους

και τώρα αυτό λεω....ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ όπως είναι και 70% εισφορές-φορος

δεν θα φτάσουν με εισφοροδιαφυγή να αντέξει το σύστημα ΟΥΤΕ 1 ΧΡΟΝΟ για τον ΛΑΙΚΙΣΜΟ ΔΕΝ ΚΟΒΩ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ενώ επιδοτώ δεη -οτε με 1 δις...συνταξεις στα 15χρ..5 συνταξεις ....κτλ..όλοι τα ξέρουμε κάπου ταδαμε καπου τακουσαμε

θαναγκαστούν να ΚΟΨΟΥΝ συντάξεις

 

 

στο κομματικό  εγώ ως LIBERAL και όχι δεξιός θέλω να κυβερνήσουν ΟΛΗ ΤΗΝ 4ετια δεν θέλω να πέσουν να μην έχουμε τον αστικό μύθο τον νεότερο  ''ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΜΕ''

γιατί και η νδ να έρθει με φιλελε πρόεδρο υποτίθεται....με βουλευτές βουλτεψη -ντινοπουλο κτλ δεν τρέφω  ελπίδες

 

όσο περνά ο καιρός καταλαβαίνουν κάποιοι ότι  ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ = περισσότεροι φόροι και χωρίς αυξηση ποσοστών = περισσότερες παροχές κοινωνικές  ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ

 

 

ο ανιελι τοχε πει  ''υπάρχει ένα κομμάτι της αριστεράς που είναι πιο χρήσιμο από τη δεξιά...γιατί ΠΕΡΝΑ ΑΥΤΑ που δεν μπορεί να περάσει η δεξια''

 

 

τώρα η gauche caviar   γιατί αριστερά δεν είναι (το μόνο που έφερε είναι ντεμεκ συμφωνο συμβιωσης που πέρασε με ψήφοςυ αντιπολίτευσης)  τους ΤΣΑΚΙΣΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ θα γυρίσουμε στη φεουδαρχία εν κρυπτω

θα παρουν τις σφραγίδες τα μεγάλα γραφεία γιατί όπως οι περισσότεροι λεμε καλύτερα 700 και μισθωτος

 

έφυγε ο αστέρας, φευγει ο ΟΛΠ σε μιση τιμή από μικρότερο λιμάνι στην τουρκία, οι τραπεζες 100% ιδιωτικες ,ο λατσης το πηρε το ελληνικο απλά δεν θέλει να πληρώσει ακόμα, στην ΙΟ μια χαρα θανοιξουν τα 5αστερα ακόμα και σε νατουρα που γκρίνιαζαν κάποιοι, η φιλαδελφεια μια χαρα, αν το κάνει και διυλιστήριο στη δραπετσωνα ΜΑΓΚΑΣ ο τίγρης , ο μπομπολας καθαρισε τα εργα γιαυτο το ΕΘΝΟΣ τον παιζει χαλαρά τον ΣΡΖ,ο μαρινακης θα σκουπισει

ΚΕΡΔΑΜΕ.....ως μηχανικοί θαχουμε δουλειά....ο μισθός θα δουμε....μπορεί να ψηφιστεί 2000 ευρω κατώτατος 8-)

 

και επειδή μιλάμε για δουλειά σίγουρα δεν είναι  ανα έτος πεα (2-3) -Ν4178  (10) 

και επιτυχια δεν είναι μόνο το εισόδημα αλλά και τι δουλειές κάνεις

Edited by akius
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

για μένα είναι απλό

ούτε το παλιό μαρεσε....ούτε αυτά τα ποσοστά που αν βγάζεις  κονομά το κράτος περισσότερα από εσένα....

όσοι βγάζουν λίγα και ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ βγάζουν λιγα και το έχουν πάρει απόφαση ΜΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ τους ΣΥΜΦΕΡΕΙ

 

 

και επειδή κατέβηκα την πορεία....όπως στο μενουμε ευρωπη έλεγα ΝΑΙ αλλά μακαρι να βγει το ΟΧΙ να αναλάβουν κάποιοι την ευθύνη τους

και τώρα αυτό λεω....ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ όπως είναι και 70% εισφορές-φορος

δεν θα φτάσουν με εισφοροδιαφυγή να αντέξει το σύστημα ΟΥΤΕ 1 ΧΡΟΝΟ για τον ΛΑΙΚΙΣΜΟ ΔΕΝ ΚΟΒΩ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ενώ επιδοτώ δεη -οτε με 1 δις...συνταξεις στα 15χρ..5 συνταξεις ....κτλ..όλοι τα ξέρουμε κάπου ταδαμε καπου τακουσαμε

θαναγκαστούν να ΚΟΨΟΥΝ συντάξεις

 

 

στο κομματικό  εγώ ως LIBERAL και όχι δεξιός θέλω να κυβερνήσουν ΟΛΗ ΤΗΝ 4ετια δεν θέλω να πέσουν να μην έχουμε τον αστικό μύθο τον νεότερο  ''ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΜΕ''

γιατί και η νδ να έρθει με φιλελε πρόεδρο υποτίθεται....με βουλευτές βουλτεψη -ντινοπουλο κτλ δεν τρέφω  ελπίδες

 

 

 

 

 

 

 

Ναι ενώ αμα κυβερνήσουν και τα 4 χρόνια θα σου λένε κάθε φορά με το αγγούρι (έρχονται και άλλα) οτι δυστυχώς η τροίκα αποφασίζει.Δεν τον πιάνεις τον έλληνα πολιτικό πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ αμα κυβερνήσουν και τα 4 χρόνια θα σου λένε κάθε φορά με το αγγούρι (έρχονται και άλλα) οτι δυστυχώς η τροίκα αποφασίζει.Δεν τον πιάνεις τον έλληνα πολιτικό πουθενά!

Δεν με απασχολεί ο έλληνας πολιτικός αλλά ο έλληνας ψηφοφόρος

Δεν έμαθε 30χρ να ψηφίζει όποιον τάζει ότι υπάρχουν και συνέπειες

Θα μάθει τις ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ τώρα που θα σκίζαμε τα μνημόνια

 

Θα φάει τόσο 'αριστερά'

Που θα παρακαλά να αναστηθεί η θατσερ ναρθει να κυβερνήσει

Edited by akius
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστός !!!!πάρε και μια μαντινάδα που κολλάει 

Τα πορτοκάλια του χωριού γεμίζουν το βαπόρι,

ότι σκ@τ@ ναι ο προέδρος είναι κι ψηφοφόροι

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχουν ακομη ατομα πο κανουν τεμενάδες στον Αλέξη.. Σε ποιον; Στον μεγαλύτερο παραμυθα της ιστορίας. Τι να λεμε τωρα.. Φάτε αριστερά να δείτε τι εστι φτώχια. Αλλα θα μου πεις οι μπατιριδες θελουν και τους υπόλοιπους έτσι να μην νοιώθουν άβολα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 6
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.