Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικό: «Ιδιωτική» πόλη, «κλειστό» πάρκο


Engineer

Recommended Posts

να ένας από τους  λόγους της οικονομικής κρίσης και των μνημονίων Να μην γίνονται μητροπολιτικά πάρκα για το εργαζόμενο λαό να ανασάνει αλλά να γίνονται παράδεισοι για λίγους και εκλεκτούς και με φύλακες και τελικά ο λαός να λέει και δόξα τον θεό που θα βρεθεί δουλειά και γενικά να μην υπάρχει καμία αντίδραση Ποιος θα πει όχι σε ένα Ντουμπάι σε μικρογραφία δίπλα του Που ξέρεις μπορεί εκεί να κάνουν κάποιοι και κάποιες την τύχη τους και να γνωρίσουν κανένα φραγκάτο ή ακόμα καλύτερα κανένα σείχη αλλά και να μην γνωρίσουν τον άνθρωπο της ζωής τους με τα χρήματα τα πολλά ,  αρκεί καμία  χορηγία σε νέους άνεργους και άνεργες για διασκεδάσεις πάντα με αντάλλαγμα τα νιάτα τους Τέτοια ωραία , αντί για αθλητικούς χώρους μαζικού αθλητισμού , πράσινο , πεζόδρομους , λίμνες πάρκα πολιτιστικούς χώρους κλπ 

 

Δεν θα είχα αντίρρηση αν αυτό το πρότζεκτ γινόταν κάπου αλλού , αλλά στο λεκανοπέδιο είναι μαζοχισμός όταν οι χώροι πράσινου και αναψυχής είναι ελάχιστοι εδικά στο Σαρωνικό Έχω και ένα λόγο παραπάνω γιατί εκεί στο αθλητικό κέντρο του Αγίου Κοσμά έχω περάσει ατελείωτες ώρες προπόνησης , έχω χύσει αμέτρητο ιδρώτα Δεν μπορώ να το δώ να γίνεται ένα μικρό Ντουμπάι όπου θα κυκλοφορούν μόνο χλιδάτοι και κότερα και όχι ο απλός λαός , όπως το βίωσα εγώ 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πράσινο εχει και η Αθήνα Γιώργο.. Εδω πάνω μεχρι και αλεπούδες βλέπουμε :)

Λοιπόν καλη φάση να γινόταν ενα Hyde park αλλα θελουμε και επενδύσεις.. Ασε που θα το πιάσουν συγκεκριμένοι που θα λιαζονται.. Τιποτα μάγκες η λύση ειναι μαιαμι.. Τιγκα στα κλαμπ και στα μαγαζιά άνευ ωραρίου να κατεβαίνουμε τα καλοκαίρια μαζι με τους τουρίστες και να γινεται κόλαση χαχαχα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BAS νομίζω είσαι αρκετά μεγάλος (το λέω ως απόδειξη εμπειρίας) για να μην πέσεις στην παγίδα του άσπρου-μαύρου :).

Για την ακρίβεια όπως έχω παρατηρήσει και εγώ το μόνο θέμα που πραγματικά διαφωνούμε είναι το γνωστό. Σχεδόν σε όλα σου τα σχόλια, (που δεν αφορούν την κλιματική αλλαγή βέβαια ;)) συμφωνώ και σου δίνω και το +1.

 

Επι του θέματος, νομίζω πως στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης, η γνωστή Βίλλα Ρίτς ήταν εν μέρει ελεγχόμενη. Αν ξέρει κάποιος καποια άλλη περιοχή στην Ελλάδα, ή αν κάνω λάθος, ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.