Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ΤΕΕ διαγράφει Τσίπρα, Βούτση, Φωτίου, Σπίρτζη, Φάμελλο, Φλαμπουράρη


george68

Recommended Posts

είχες 5000 τσμεδε και επειδή δεν πλήρωσες στην ώρα σου έφτασαν  5500

θα σου χαρίσουν τα 500

 

 

 

όπως το λεει ο τεντ.....

δεν είμαι και ο πιο ειδικός σε τετοια ορολογίες

 

 

 

 

επίσης όταν το ΤΕΕ και οι αλλοι δεν ήθελαν να καταργηθεί το επικουρικό για όσους μπουν τεε το 2016  αυτό κάτι λεει...

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μιλάς για εσένα ή για τους εγκλωβισμένους ? Έτσι όπως γράφεις σαν σπασμένος τηλέγραφος δεν καταλαβαίνει κανείς. 

 

Εγώ σου είπα ότι αν αρχίσουν οι διαγραφές θα καταρεύσει το ΤΣΜΕΔΕ όπως το ξέρουμε. Και δεν έχει νόημα να φύγουν γιατί θα πληρώνουν λιγότερο. Τίποτα άλλο! Δεν με νοιάζει πόσα βγάζεις και τι κάνεις και οι κατσίκες κ.τ.λ. 

 

Αλλά μάλλον δεν είσαι στα καλύτερα σου σήμερα οπότε σε αφήνω στην ηρεμία σου.

 

Επίσης αν νομίζεις ότι επειδή είσαι μηχανικός...σε μία χώρα με τέτοια ύφεση μπορείς να βγάλεις πάνω από 15.000 με άλλους 100.000 μηχανικούς μάλλον ζεις σε άλλη πραγματικότητα. 1,5 δις καθαρά δηλαδή 5 δις μικτός τζίρος ΑΜΟΙΒΩΝ μηχανικών δηλαδή περίπου με 50 δις προυπολογισμός έργων μηχανικών το χρόνο !! Που θα τα βρεις οεεο ????

 

Εσύ λες να κρατήσει τον άλλο πάση θυσία στο ταμείο για να μην καταρρεύσει.... Ο άκης σου λέει να απλοποιήσει τις διαδικασίες γιατί όποιος γουστάρει να διαγραφεί δεν μπορεί να τον εμποδίσει κανείς. Είναι δικαίωμα του. Μετά σου λέει να πληρώνουν κλάδο υγείας για να μην είναι ανασφάλιστοι και παράλληλα να το παλεύουν όσο μπορούν, εσύ λες όχι....Να μην καταρρεύσει το ταμείο.. Δεν είναι λίγο δικτατορικό αυτό?

Και στην τελική γιατί να μειώνονται οι συντάξεις? Αφού ο άλλος τα έχει πληρώσει...Με το νέο ασφαλιστικό πάλι, μειώνονται οι μελλοντικές συντάξεις ακόμη περισσότερο άσχετα αν πλήρωσες παραπάνω εισφορές... Δεν σε νοιάζει ούτε αυτό?

Σε νοιάζει μόνο αυτοί που βγάζουν 800? Τι είσαι πιτσιρικάς? Με 800 αν έβγαζα θα είχα εγκαταλείψει το άθλημα.. Για πες ότι κάνεις οικογένεια να έχεις σπίτι με 800 να σε δω...Η νομίζεις ότι θα είσαι μια ζωή σόλο να βγάζεις χαρτζιλίκι? Γιατί χαρτζιλίκι είναι τόσα... Και στο ξαναλέω υπάρχουν πολλοί που βγάζουν, βγες λίγο πιο έξω...

Οπότε καλά σου λέει ο άκης να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα αφού δεν μπορώ εγώ να έχω κατσίκα έτσι?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά άστο δεν έχει νόημα. Τώρα ότι εγώ ζηλέυω εσένα ας πούμε που μέχρι πέρυσι δεν είχες κάνει μεροκάματο στη ζωή σου και μας έλεγες ότι δεν έχεις να πληρώσει ΤΣΜΕΔΕ κάθε μέρα. Τι να πω....άστο δεν ασχολούμαι άλλο. Ή ζηλεύω τον Ακιους που ούτε ξέρω ποιος είναι και τι κάνει....ό,τι να ναι. Σας αφήνω να κράζετε ΤΣΜΕΔΕ και ΣΥΡΙΖΑ όλη μέρα μπας και αλλάξει η ζωή σας.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά άστο δεν έχει νόημα. Τώρα ότι εγώ ζηλέυω εσένα ας πούμε που μέχρι πέρυσι δεν είχες κάνει μεροκάματο στη ζωή σου και μας έλεγες ότι δεν έχεις να πληρώσει ΤΣΜΕΔΕ κάθε μέρα. Τι να πω....άστο δεν ασχολούμαι άλλο. Ή ζηλεύω τον Ακιους που ούτε ξέρω ποιος είναι και τι κάνει....ό,τι να ναι. Σας αφήνω να κράζετε ΤΣΜΕΔΕ και ΣΥΡΙΖΑ όλη μέρα μπας και αλλάξει η ζωή σας.

 

Εχεις πολλά νεύρα τελευταία φαίνεται σε όλα τα θέματα που γράφεις...Χαλάρωσε, καταλαβαίνω τις αναδουλειές που έχεις τα είχα περάσει και εγώ, θολώνει το μυαλό... 

Τα υπόλοιπα σωστά τα λες, δεν είχα κάνει μεροκάματο γιατί δεν είχα ανάγκη να κάνω... Εσύ που εξακολουθείς να στηρίζεις και να χορεύεις συρτάκι για πάρτι του Αλέξη άλλαξε ρότα γιατί οι αναδουλειές θα συνεχιστούν..

Link to comment
Share on other sites

Τι παρακάτω? Το ΤΕΕ έχει βάλει και στην κεντρική σελίδα τους βουλευτές που ψήφισαν το νομοσχέδιο δεν ξέρω τι κατάληξη θα έχει το θέμα, προβλέπω με τον καιρό να ξεχνιέται βέβαια. Αυτά για το παρόν θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.