Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ΤΕΕ διαγράφει Τσίπρα, Βούτση, Φωτίου, Σπίρτζη, Φάμελλο, Φλαμπουράρη


george68

Recommended Posts

Του τα είπαν σήμερα και στον ΣΚΑΙ και έφυγε δαρμένος ....

 

Τι δαρμένος; Δεν ήξερε τι να απαντήσει. Ρόμπα έγινε, ρόμπα γίναμε σαν κλάδος.

Τη λέξη "διαγραφή" δεν την χρησιμοποίησε ούτε μια φορά στο λόγο του σήμερα.

 

Αν του έκανε την επίθεση για το 2011 ένας συνάδελφος που θίγεται όπως εμείς, θα είχε όλα τα δίκια του κόσμου, να του πούμε χίλια μπράβο. Να του κάνει όμως την επίθεση ένας βουλευτής του σύριζα (που πανηγύριζε τις 153 ψήφους και που προσπαθεί να μας πείσει πως αυτά που ψηφίστηκαν χθες ήταν για το καλό μας), να εκμεταλλεύεται δηλαδή τη δική μας την αγανάκτηση για να την πει στον πολιτικό του αντίπαλο, νομίζω δεν είναι για επιδοκιμασία, ασχέτως να είχε δίκιο ή όχι (εγώ τουλάχιστον δεν θέλω τέτοια υποστήριξη)... Εξάλλου, το γιατί ο Στασινός κάνει αυτά που κάνει και λέει αυτά που λέει το ξέρουμε και το καταλαβαίνουμε όλοι...

 

Πάντως όντως η αποφυγή της λέξης "διαγραφή" ήταν εκκωφαντική. Μα καλά, τι νόμιζε, ότι θα βγει για 5', θα κρατηθεί να μην πει την κακιά λέξη και θα είναι σαν να μην την είπε ποτέ;;;

Link to comment
Share on other sites

Για να υπάρχει δίκαια αντιμετώπιση,  εκείνο τον προηγούμενο πρόεδρο του ΕΤΑΑ που είναι αρχιτέκτονας, δεν θυμάμαι το όνομά του, θα τον διαγράψει ο Στασινός?

 

Είχαν γίνει τόσες μομφές και συγκεντρώσεις εναντίον του, για τις αποφάσεις του στα ασφαλιστικά του ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να τους διαγράψουν εύκολα!

Αερολογίες λένε..... έτσι για να διαμορφώνουν κλίμα......

Αν προσφύγουν νομικά θα το κερδίσουν όσοι διαγραφούν.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Το'πε και το'κανε.

Δε μου αρέσει ως κίνηση για κανέναν άνθρωπο τέτοιου είδους στιγματισμός (ΔΕΝ μιλώ κομματικά), αλλά εφόσον προχώρησε σε αυτήν την κίνηση το ΤΕΕ ή ο κ. Στασινός, θεωρώ πως δε θα έπρεπε να "ξεχάσει" και τους προηγούμενους μηχανικούς των μνημονίων 1 & 2.

Προσωπικά, τέρμα η λήθη, δεν ξεχνάω κανέναν & τίποτα.

post-100281-0-27342900-1462807835_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οτι ποιο ηλιθιο εχω δει μέχρι σημερα στο ΤΕΕ ... καθαρα, παιζει τον κομματικο του ρολο για να παρει την ανταμοιβή του απο τον κουλη .. οτι έκανε και ο σπρινζης δηλαλη .. ντροπη και μονο ντροπη για το ΤΕΕ και ολους εμας που συνεχιζουμε και ψηφιζουμε κομματοσκυλα... και ξανα λεω οτι ως βουλευτες εκπροσωπουν την πλειοψηφια του λαου και οχι τους μηχανικους .. αν αυτο πιστευαν οτι ειναι καλο για την πλειοψηφια του λαο καλως εκαναν ... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να πέσει αυτός ο χαμογελαστός μάγος πάση θυσία... Και αυτοκόλλητα να τον ξεφυλλίζανε να βγάζανε μαζί τους..Αρκεί να πέσει..

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τις μισές μόνο φάτσες έβγαλε στη φόρα το ΤΕΕ. "Ξεχασε" αυτούς που καταργήσαν το αφορολόγητο, που βάλαν το τέλος επιτηδεύματος, που, που ....

Όταν κυβερνήσει ο Μεσσίας θα ανταμοιφθούν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.