Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βασικός μισθός διπλωματούχου μηχανικού


electrical_salonika

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...

Καλημέρα,

ξέρει κανείς πόσο μπορεί να πάρει ένας μηχανικός την ώρα όταν δουλεύει ωρομίσθιος σε ένα ιδιωτικό γραφείο, σαν part-time?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανονιζεις εσυ αναλογα με τις αναγκες σου,το τι πιοστευεις οτι αξιζεις και το τι προσφερει ο εργοδοτης σου.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω kusta80, αλλα εχεις μηπως υποψην καποια τιμη που να αντιπροσωπευει το μεσον ορο,για ενα νεο μηχανικο 5ετιας, ποσο παιρνουν στην αγορα γενικα ? Π.χ. 7ευρω την ώρα....

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω Myri,

απλα δεν εχω ξαναδουλεψει ωρομισθια, οποτε δεν εχω ιδεα ποσο μπορει να παει, ανηκω κ γω στις στρατιες των μηχανικων που ψαχνουν τροπο να συντηρηθουν και ο εργοδοτης ρωταει εμενα, χωρις να ξερω ποσα μπορει να προσφερει κ φυσικα θα επιλεξει αυτον με την μικροτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

αν το κριτίριο είναι η χαμηλότερη τιμή, δεν την πιάνεις

φυσικά η χαμηλότερη τιμή θα σχεδιάζει στο διπλάσιο χρόνο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά 7 είναι για φοιτητές...συμφωνώ, αλλά δεν πάιζει να πάρεις παραπάνω αυτή την περίοδο...

 

7+ΦΠΑ+παρακράτηση+ΤΣΜΕΔΕ είναι πολύ καλά...αλλά εννοείται όχι 7-ΦΠΑ-Παρακράτηση-ΤΣΜΕΔΕ...το πρώτο βγάζει περίπου 1232+283+246+165=1926 ενώ το δεύτερο 1232-283-246-165=538...το μήνα αυτά full time...

 

Τραγικό το 2ο σενάριο...ούτε ο κατώτατος βασικός που υπάρχει δεν είναι...ξέρω 2 άτομα που δουλεύουν έτσι...μηχανικούς εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.