Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστολή του ΤΕΕ προς ΤΣΜΕΔΕ για εκ νέου παράταση καταβολής ασφαλιστικών εισφορών Α εξαμήνου 2016


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλέφωνο στο ΤΣΜΕΔΕ Βόλου και με ενημέρωσαν ότι σε περίπτωση που δεν δοθεί παράταση τελικά μέχρι τέλος Νοέμβρη.....θα πρέπει να πληρώσω επιπλέον 147€ τόκους!!!!! κοινώς εκεί που χρωστούσα 1816,32 τώρα θέλουν 1963,32€ !!!!! Κι αν φυσικά δεν τα δώσω μέσα στο Νοέμβρη...τον Δεκέμβρη θα προστεθούν άλλα 147€ τόκοι!!! Αν αυτό δεν λέγεται ληστεία και τοκογλυφία.....τι λέγεται?! Προστασία μηδέν σε ένα κράτος που μόνο ζητάει....Πείτε μου ένα σοβαρό λόγο γιατί να παραμείνω σε αυτή τη κωλοχώρα!

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο θυμάμαι ο τόκος εκπρόθεσμης καταβολής δεν ήταν 8%. Μηπως είναι κάτι άλλο επειδή αυτόματα χάνεις την χαμηλότερη κατηγορία?Στη ρυθμιση αν χασω μια δοση νομιζω ειναι 2%

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο θυμάμαι ο τόκος εκπρόθεσμης καταβολής δεν ήταν 8%. Μηπως είναι κάτι άλλο επειδή αυτόματα χάνεις την χαμηλότερη κατηγορία?Στη ρυθμιση αν χασω μια δοση νομιζω ειναι 2%

Δηλαδή τα 147€ λες ότι υπολογίζονται ως ποσοστό στα χρήματα που αντιστοιχούν στην κατηγορία που έπρεπε να είμαι (δηλαδή στην 3η) εφόσον θεωρητικά την έχω χάσει (είχα πάει στην 1η)?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι

 

Δηλαδή φτάσαμε στο σημείο να περιμένουμε αποφάσεις της τελευταίας στιγμής, αν θα δόσουν παράταση για να ξέρουμε αν θα πληρώσουμε ή οχι

πρόσθετα τέλη, 147 ευρώ.

Και κανείς απο το ΤΕΕ,ΤΣΜΕΔΕ,ΕΤΑΑ, δεν λέει μιά κουβέντα...δεν ιδρώνει...

μόνο εκλογές...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι

 

Δηλαδή φτάσαμε στο σημείο να περιμένουμε αποφάσεις της τελευταίας στιγμής, αν θα δόσουν παράταση για να ξέρουμε αν θα πληρώσουμε ή οχι

πρόσθετα τέλη, 147 ευρώ.

Και κανείς απο το ΤΕΕ,ΤΣΜΕΔΕ,ΕΤΑΑ, δεν λέει μιά κουβέντα...δεν ιδρώνει...

μόνο εκλογές...

Να η ευκαιρία ... στα τελευταία σου γραφομενα.

 

Sent via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

georgegaleos

 

προφανώς ενοείς...μαύρο στίς εκλογές?!..

 

Δεν έχεις άδικο...όμως εμείς την πληρώνουμε στο τέλος...

Απαράδεκτοι..

Link to comment
Share on other sites

 ... όπως την εκλαμβάνει ο καθένας ... (την παρατήρησή μου στο προηγούμενό μου post)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.