Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφορίες για το νέο «εξοικονομώ»: υποχρεωτική η αναβάθμιση κατ’ ελάχιστον στη Β’ ενεργειακή κλάση, αναλόγως εισοδήματος


panos-vicious

Recommended Posts

είναι  σχεδόν  αδυνατον  να  κανεις  ενεργειακη  αναβαθμιση  από πολύ  χαμηλες  κατηγοριες 

σε  Β , εκτος  αν  ριξεις  χρημα  μαζεμενο  ,  βεβαια  να  σκεφτεις  πριν πεταξεις  χρηματα  σε  θερμοπροσοψεις 

λέβητες  , αλουμίνια  εξωτικα  ,  και  σε  τι  κατασταση  είναι  η  κατοικια  σου  από  αποψη  στατικης  επαρκειας 

διοτι   στον  επομενο  μεγαλο  σεισμο  θα  τα  χασει  καποιος   όλα ,  γιαυτο  τα  πυροτεχνήματα 

είναι  καλα   για  τους  πολλους . αλλωστε  δεν  νομιζω  ότι  ευκολα  καποιος  θα  δανειστεί  30 χιλια  για  να  κανει  ενεργειακη  αναβαθμιση  με  ανεργεια  κοντα  στο  25 %  ανασφάλιστος  και  σε  μαυρη  εργασια  χρωστοντας  σε  εφοριες τράπεζες  κλπ

αν  ηρεμουσε  η  χωρα  και  υπηρχαν  ακτιδες  αισιοδοξιας  με  επενδύσεις  και  βιωσιμη  μονιμη αναπτυξη   τοτε 

να  επενδυσει  καποιος   σε  πολλα   . αλλα  κάθε  2  χρονια  εχουμε  νεα  σκληρα  μετρα  κλεισιμο  τραπεζων ,  πυροβολούμε τα  ποδια  μας . η Ε.Ε  ας  ξεκινησει  από  τα  αυτονόητα  μεχρο  το  1992 η  ελαλδα  ειχε  απαρχαιωμένους   κανονισμούς  , 

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να θυμίσω πως το προηγούμενο εξοικονομω έλεγε μία κατηγορία η 30% του Κ.Α. κοινώς ήταν πανεύκολο να πιαστεί....τώρα πήγαμε στο άλλο άκρο. Αν δεν γίνουν μαΙμουδιές ελάχιστοι θα μπορέσουν να τα καταφέρουν.

 

Εγώ προσωπικά αν επικρατήσει το Β (το οποίο δεν είναι απαραίτητα κακό) δεν πρόκειται να ασχοληθώ αφού το τυπικό σενάριο θα είναι:

Ενδιαφέρομαι για εξοικονομώ.

Ναι ξέρετε θα πρέπει να κάνετε αρκετές αλλαγές.

Ναι θα τις κάνω.

 

Πας μετράς του λες τι πρέπει να κάνει δεν βγαίνουν τα κουκιά και στην καλύτερη μένεις με ένα χαρτζιλίκι για τον κόπο σου.

 

Γιατί όποιος νομίζει πως από το τηλέφωνο θα πει σε ενδιαφερόμενο του εξοικονομώ πως εγώ για να έρθω θέλω 2€/μ  για αν έρθω προχωρήσετε δεν προχωρήσετε και θα του πει ο άλλος ναι παιδί μου έλα μάλλον κινείται σε πολύ διαφορετικό χώρο από αυτόν που κινούμαι εγώ.

Αυτό έλειπε να πληρωθεί για την επίσκεψη..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε να πληρωθεί για την επίσκεψη..

 

Ελπίζω να το γράφεις ειρωνικά.....

 

Αν οχι μάθε οτι η εργατοώρα του επιστήμονα πληρώνεται.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.