Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπαγωγη διαμερισματος


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Σε διαμέρισμα με ΟΑ του 99 υπαρχει κλειστός τακτοποιημένος ημιυπαιθριος με 3843/10 , κατασκευή τζακιου που δεν φαινεται στην άδεια αλλα αναγράφεται στη σύσταση οτι ο κατασκευαστης εχει το δικαιωμα κατασκευης τζακιων στα διαμερισματα και επιμήκυνση του εξώστη κατα 80εκ και κατα 20 εκ στον κάθετο άξονα.

Σκέφτομαι να δηλώσω ξανα τον Η/Χ με συμψηφισμό προστίμου, το τζάκι με 1 λοιπή παράβαση και αναφορά της σύστασης στην τεχνική εκθεση (ωστε να μην χρειαζομαι συναινέσεις) και τον εξώστη, αφου ειναι εντος ρυμοτομικής και κατω απο 10% ως κατ.3.

 

Τα λέω σωστά; Ή μπορω στην λοιπή να συμπεριλάβω την αλλαγή του εξώστη;;

 

Σας ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες αλλά μπορείς αν θέλεις να κανεις κοινο αναλυτικό για τζάκι και εξώστη ώστε να βάλεις 1 λοιπή παράβαση και να γλιτώσεις το 2ο 500αρικο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

vovos

Η σύσταση γράφει ότι μπορεί να κατασκευάσει τζάκι εντός διαμερίσματος. Αναφέρει ότι μπορεί να βγάλει και καμινάδα μέσω ιδιοκτησιών και προεξοχή στην κοινόχρηστη ταράτσα;

Link to comment
Share on other sites

vovos

Η σύσταση γράφει ότι μπορεί να κατασκευάσει τζάκι εντός διαμερίσματος. Αναφέρει ότι μπορεί να βγάλει και καμινάδα μέσω ιδιοκτησιών και προεξοχή στην κοινόχρηστη ταράτσα;

Ναι παυλο :)5484db0ebfd7ff2ed035f30171ee3187.jpg

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες αλλά μπορείς αν θέλεις να κανεις κοινο αναλυτικό για τζάκι και εξώστη ώστε να βάλεις 1 λοιπή παράβαση και να γλιτώσεις το 2ο 500αρικο

Ετσι φανταζομουν κι εγω αλλα νομιζω οι εξώστες δεν πανε κατ 3 με <10% των εξωστων ορόφου;

Προτιμω τη λοιπη και να μπουν ολα τα κατασκευαστικα (τζακι +καμιναδα+ εξωστης) στον αναλυτικο....

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.