Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναθεώρηση επ΄αόριστον οικοδομικών αδειών βάσει της παρ. 6 του άρθρου 29 του ν.4067/2012"


Recommended Posts

δεν βλεπω να εχει αναρτηθει καπου αλλου...

 

"ΔΑΟΚΑ Γ΄-Έγγραφο 20258/25-5-2017 "Αναθεώρηση επ΄αόριστον οικοδομικών αδειών βάσει της παρ. 6 του άρθρου 29 του ν.4067/2012"

 

Δείτε το σχετικό έγγραφο

 

http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=4863&language=el-GR
 

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εδω μιλάει για κτιριο/α που εχει φτάσει μέχρι ενα βαθμό η κατασκευή και πρέπει να ολοκληρωθεί η όψη και η στέγη.

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αρα για να καταλαβω σε αδεια του 2005 για "διοροφη οικοδομη μεθ' υπογειου" , οπου ολοκληρωθηκαν τα μπετα και ολοκληρωθηκε και πληρως το ισογειο(ρευματοδοτηθηκε), αλλα δεν εγινε αναθεωρηση επ'αοριστο μεχρι ολικης αποπερατωσεως , μπορω να κανω χρηση του προαναφερομενου εγγραφου?? 

Αυτο θα ηταν σωτηριο γιατι μετα την εκδοση της αδειας εκαναν οριζοντια συσταση και τωρα που θελει ο ιδιοκτητης/πελατης μου της μιας οριζοντιας του οροφου(περαιωμενα επιχρισματα)  να την αποπερατωσει ,μου ζητουν απο υπ. δομησης αποπερατωση ολου του α' οροφου και ο ιδιοκτητης της αλλης οριζοντιας (σταδιο μπετων) δεν συμφωνει , ουτε συναινει.

Οποτε ειμαι σε αδιεξοδο, εκτος κι αν κανω χρηση του ανωθεν εγγραφου για ισχυ μεχρι 31/12/17 και μετα μπορω να χρησιμοποιησω και το υπ.αρ. 19266 της 8/4/2016 για  παραταση Ο.Α. αλλα 3 χρονια. Σωστα?? Αρκει  μια  έγγραφη ενημέρωση της αρμόδιας Υπηρεσίας Δόμησης απο το μηχανικο...και "αν" την δεχτουν ολα καλα!

(σημειωση : στην Ο.Α. ιδιοκτητες ηταν οι γονεις με επικαρπεια και τα δυο παιδια με ψιλη κυριοτητα. Στη συνεχεια και με την οριζοντια ιδιοκτητες μονο τα δυο παιδια...ελπιζω αυτο να μη δημιουργει προβληματα.)
    

Link to comment
Share on other sites

Οι οψεις πρεπει να ολοκληρωθουν πληρως, δηλαδη χρωματισμοι και κουφωματα μεχρι 31.12.2017?

Εχει κανει καποιος χρηση αυτου του εγγραφου και να εχει γινει δεκτο απο ΥΠΔΟΜ?

Αρα κανουμε εγγραφη ενημερωση  στην ΥΠΟΔΟΜ για την εναρξη εργασιων για αδεια του 2005 (δεν αναθεωρηθηκε), βαση της προαναφερομενης εγγυκλιου και ερχονται για αυτοψια αμεσα ή ερχετε ελεγκτης δομησης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα

ήρθε η ΥΔΟΜ  είδε

έβγαλα μια 48ωρη  η οποία γνωστοποιείται στο οικείο αστυνομικό τμήμα»

και μετά δεν ξαναήρθαν 

(αν ανανεωθεί η παραπάνω εγκύκλιος-που είναι σίγουρο -θα εκδώσω νέα 48ωρη!) 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η ΥΔΟΜ ηρθε ειδε σε τι φαση ηταν (περαιωμενα μπετα?)και μετα ειπαν να βγει 48h...

Ομως στην 48ωρη δεν επιτρεπεται η χρηση ικριωματων...πως θα ολοκληρωθουν οι οψεις στον α οροφο?

Παραλληλα ο πελατης μου θελει να παρει δανειο οποτε η τραπεζα πρεπει να εχει κατι που να αποδεικνυει οτι η Ο.Α. του 2005 ειναι σε ισχυ!!

Τι εγγραφη ενημερωση κανατε στην ΥΔΟΜ? Με συνημμενο το εγγραφο 20258/25-5-2017 και αιτηθηκατε ως μηχανικος να γινει αυτοψια??

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα η Υδομ του Μαρκοπουλου δεν ειναι ευελικτη...και εχω πελαγωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.