Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καμινάδα τζακιού


Recommended Posts

συνάδελφοι

επιμένω γιατί τέτοια απαξίωση.

Τι έκανε η κοπέλα. Δήλωσε με ειλικρίνεια, και λογικά, απειρία

Την εμπειρία μας ζήτησε.

Πολύ σωστά μάλιστα.

Αν εμείς έχουμε δυσκολία να απαντήσουμε πόσο μάλλον η ίδια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια εμπάθεια πρός κάποιον ουσιαστικά άγνωστο;

 

Ο τίτλος ''επιστημονικός συνεργάτης με ελλειπή προσόντα'' υπάρχει σε όλα τα ιδρύματα της χώρας, χαρακτηρίζει την εργασική σχέση και αποδίδεται στους επιστήμονες οι οποίοι δέν έχουν περαιτέρω τίτλους σπουδών (μεταπτυχιακό, διδακτορικό), πλήν του πτυχίου του πανεπιστημίου. Παρόμοιες εργασιακές βαθμίδες είναι ''εργαστηριακός συνεργάτης με πλήρη προσόντα'', ''εργαστηριακός συνεργάτης με ελλειπή προσόντα'', ''εξωτερικός συνεργάτης'', κλπ.

 

Η ηλικία μου (αρκετά μεγάλη και μητέρα πολλών παιδιών) και η ανθρώπινή μου υπόσταση, δεν μου επιτρέπει να δέχομαι τέτοιου είδους ανυποψίαστες υποψίες και σχόλια.

Θα παρακαλούσα τον dgt να μή συνεχίσει, ίσως θα μπορούσε να ασχοληθεί με κάτι πιό ενδιαφέρον.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, χρήματα βγάζω απο την εργασία μου αυτή, (διδασκαλία ....

 

ελπιζω να εγινα σαφης .....

 

οταν εχουν τετοια αντιληψη οι διδασκοντες, τι να περιμενει καποιος απο τους διδασκομενους;

 

(και) γι αυτο εχουμε τετοια χαλια σα χωρα

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ οι συμμετέχοντες να τηρούν τους γραπτούς Κανόνες Συμμετοχής και άγραφους κανόνες συμπεριφοράς.

 

το θέμα κλειδώνεται

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.