Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρολόι τριφασικό γ21


Recommended Posts

Γ21

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρώην τίτλος, νυν ερώτημα: 

"Καλησπέρα έχω ένα ρολόι τριφασικό γ21 επαγγελματικό για ύδρευση το είχε πάρει ο Πατέρας μου... Το θέμα είναι αυτό το ρολόι μπορώ να το κάνω οικιακό σε σπίτι που τελειώνω τώρα?? Και εάν ναι με τη κόστος??"

(Επεξεργασία από Γιάννης)

Edited by Γιάννης
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τίτλος που έχει γραφτεί ποτέ και με μεγάλο σεβασμό στον Πατέρα του!

Σπανίζουν τέτοιοι φοιτητές.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω απαντήσεις σε αυτό που μου στείλατε στην ερωτήσει μου??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στη ΔΕΔΗΕ - ΔΕΗ για να σου πουν - πήγαινε στο τοπικό κατάστημα της περιοχής σου και όχι από το 5ψήφιο νούμερο πληροφοριών στο οποίο απαντούν ανίδεοι (αναφέρομαι για ΔΕΗ)..

Κάποια πράγματα μπορείς να τα κάνεις και μόνος και να γλιτώσεις λεφτά - κάποια άλλα ίσως ηλεκτρολογικό σχέδιο δε το γλιτώνεις το πληρώνεις (εμπειρία από εργοταξιακό σε οικιακό - μετατροπή τις τελευταίες μέρες). Βέβαια εσύ έχεις ύδρευσης σε οικιακό - άλλη περίπτωση.

Όρεξη να έχεις να τρέχεις στις υπηρεσίες ...

Edited by body125z
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στη ΔΕΔΗΕ - ΔΕΗ για να σου πουν - πήγαινε στο τοπικό κατάστημα της περιοχής σου και όχι από το 5ψήφιο νούμερο πληροφοριών στο οποίο απαντούν ανίδεοι (αναφέρομαι για ΔΕΗ)..

Κάποια πράγματα μπορείς να τα κάνεις και μόνος και να γλιτώσεις λεφτά - κάποια άλλα ίσως ηλεκτρολογικό σχέδιο δε το γλιτώνεις το πληρώνεις (εμπειρία από εργοταξιακό σε οικιακό - μετατροπή τις τελευταίες μέρες). Βέβαια εσύ έχεις ύδρευσης σε οικιακό - άλλη περίπτωση.

Όρεξη να έχεις να τρέχεις στις υπηρεσίες ...

Ποια πράγματα μπορώ να κάνω μόνος μου??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο δεδδηε - ΔΕΗ ( γραφείο) να σου πούνε ακριβώς τις τιμές.. Για αλλαγή γίνεται, θα χρειαστείς σίγουρα υδε και κάποια χαρτιά του σπιτιού, ( άδεια και λοιπά αν δεν κάνω λάθος), εκεί θα σ πούνε αναλυτικά.. Έξοδα αν αλλάξει ο μετρητής και η παροχή υπολόγισε 7-8 κατοσταρικα...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ δίδει παροχή ρεύματος σε νομίμως ιφισταμενες ή νομιμοποιημενες εγκαταστάσεις, οικίες κτλ για συγκεκριμένες χρήσεις, πχ οικιακό, αγροτικό, βιομηχανικό κτλ.

 

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται.

 

Για το πως θα ηλεκτροδοτησεις την οικία σου θα σε ενημερώσει ο μηχανικός που έβγαλε την οικοδομική άδεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα κάτι διαφορετικό... Θες να το βάλεις αλλού το ρολόι σε άλλο κτίσμα? Άκυρο ότι είπα αγαπητέ αυτό δεν γίνεται.. Θα βγει άλλο ρολόι

Από βιασύνη νόμιζα λες για ίδιο κτίσμα η σπίτι στο ίδιο Οικόπεδο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα κάτι διαφορετικό... Θες να το βάλεις αλλού το ρολόι σε άλλο κτίσμα? Άκυρο ότι είπα αγαπητέ αυτό δεν γίνεται.. Θα βγει άλλο ρολόι

Από βιασύνη νόμιζα λες για ίδιο κτίσμα η σπίτι στο ίδιο Οικόπεδο

Στο ίδιο οικόπεδο είναι απλά μεσολαβεί ο δρόμος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.