Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα διπλόσυχνα gps θα αχρηστευτούν;


Recommended Posts

Το 2012 Θα είμαστε σε ημιάγρια κατάσταση .

Με τα GPS θα βρίσκουμε τα δόκανα που στήσαμε πριν μέρες για να μαζεύουμε το θήραμα . ( ελάφια , αρκούδες ,επικηρυγμένοι δασοπόνοι , κλπ ). Αν είναι κανένας γραφικός και αποτυπώνει θα πάει άκλαυτος για μεσημεριανό !!!

 

Ήδη χρόνο με το χρόνο γυαλίζει όλο και περισσότερο το μάτι :)

 

Το 12 τα ποστ θα είναι του στυλ . Ουγκ ουγκ GPS tata nano yok

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε μου και αστειότητες !!! Δηλαδή το να μην υποστηρίζονται οι L1,L2 το έχεις λίγο ; Αν το δεδομένα που λαμβάνεις είναι χωρίς υποστήριξη είναι κάτι ασήμαντο για σένα ;

 

Και επειδή είμαστε ρεαλιστές και πρακτικοί άνθρωποι οφείλουμε να γνωρίζουμε που επενδύουμε τα χρήματα μας .

 

Δε μιλάμε για επένδυση αστείων ποσών ούτε για εύκολες αποσβέσεις στα χρόνια που διανύουμε .

 

Κόσμος που επενδύει 10.000 και 15.000 από τις αποταμιεύσεις των γονιών του οφείλει να γνωρίζει κάποια πράγματα που δεν εξαρτώνται από τον ίδιο . Κάποιοι μετά από αυτό το ποστ ίσως αλλάξουν τους προσανατολισμούς τους στην αγορά .

 

Για αυτούς που τα "πατάνε" γερά, μπορούν να γελάνε μέχρι το πρωί ... Εξάλλου δεν στοχεύω με το θέμα αυτό στην κατηγορία αυτή .

 

Μην ακυρώνεις έτσι το θέμα.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες το post μου φίλε thomas...

Αυτό που είπα, είναι ότι αυτά που γράφονταν εξ'αρχής είναι αστειότητες και στρέβλωση της πραγματικότητας. Το DoD δεν είπε ΠΟΤΕ ότι θα καταργήσει τις συχνότητες L1 και L2. Είπε, ότι δεν θα εγγυάται την υποστήριξη του κώδικα Ρ(Υ) στις συχνότητες αυτές, λόγω του εκμοντερνισμού του συστήματος. Στα πλαίσια αυτά εισάγει τον κώδικα C/A στην L2 και επίσης εισάγει και 3η συχνότητα την L5. Οι περισσότεροι σύγχρονοι δέκτες είναι ικανοί να χρησιμοποιούν τα νέα αυτά σήματα.

 

Το θέμα δεν είναι αν θα μετράνε οι σημερινοί δέκτες 11 χρόνια μετά... Εγώ σου λέω ότι θα μετράνε. Έχεις αναρωτηθεί όμως αν θα υπάρχει USB θύρα στους υπολογιστές του 2020 για να "κατεβάσεις" τα δεδομένα σου? Ας μην μιλήσουμε για σειριακές θύρες βέβαια... Μήπως από μόνη της η τεχνολογική ανάπτυξη στο σύνολό της, θέτει στα όργανα ημερομηνία λήξης? Γι'αυτό ακριβώς έγραψα ότι θα είναι "μπρελόκ" οι δέκτες... Νομίζω ότι είμαι αρκετά ρεαλιστής.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκεί είναι το ζήτημα ; Αν θα υπάρχουν θύρες usb το 2020 !!! Ε και αν δεν υπάρχουν σίγουρα κάποια ανταπτοράκια θα στις βγάζουν με 2-3 ευρώ .

Εδώ νομίζω πως υπερβάλλεις .

 

Αφού μου λες εσύ πως θα μετράνε , θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο από εδώ και στο εξής . Ελπίζω το σωστά να σου διέφυγε εκ παραδρομής.

Link to comment
Share on other sites

@ 8esiolabos : Μόνο οι ακριβοί δέκτες της αγοράς ( 25000 € περ. ) υποστηρίζουν την L5 και μάλιστα με αναβάθμιση αγνωστου κόστους. Οπότε καλύτερα σημερα να πάμε

σε φθηνότερη λύση (χωρίς L5) , ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε απόσβεση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.