Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χωνευτά συρρομενα και κενακ


nascar1

Recommended Posts

Λυπάμαι που σε στενοχώρησε η απάντηση μου, έλπιζα ότι θα δεις την ουσία μέσα σε αυτή και οχι να σταθείς το αν σου έγραψα με το πως ήθελες να σου γράψω. Εδωσα την δικιά μου απάντηση και μην σε απασχολεί το αν εγώ το βρήκα έτσι πιο ευχάριστω να πω ότι με ενθουσίασε το ερώτημα σου. Τέλος πάντων και πάλι συνάδελφοι θα είμαστε οπότε όλα καλά .-

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα.

Σε περίπτωση που μετατρέψω το κούφωμα σε ανοιγομενο και κλείσω το διάκενο και μετά βάλω μόνωση εξωτερικά είμαι καλυμμένος?

Πρόκειται για σπίτι που έχει ενταχθεί σε εξοικονομώ 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είσαι.... Εχεις τυπική εξωτερική θερμομόνωση με ανοιγόμενα κουφώματα....

Η μόνη περίπτωση που θα είχες θέμα θα ήταν αν εφάρμοζες το κούφωμα στον εσωτερικό τοίχο και άφηνες ανοικτό το διάκενο.... 

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέω άντε να αποδείξεις ότι έχει καλυφθεί το διάκενο ή πέσεις σε κανένα περίεργο. Να μου πεις βγάζεις φωτογραφίες κ το αποδεικνύεις 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την άποψη του @pggiotas

Αν θέλεις να μειώσεις και το εξωτ. πάχος μόνωσης, μπορείς να γεμίσεις το διάκενο με πλάκα μονωτικού και πάχος όσο το διάκενο, μετά κάνεις εξωτ. μόνωση με 2-3 εκ., αντί πχ 7-8 εκ. εξωτ. μόνωσης που θέλει για Αττική.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι για εξοικονομώ θα χρειαστεί να βάλω μόνωση 7 cm που έχω δηλώσει και απλά θα έχει καλύτερη μόνωση σε αυτό το σημείο. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.