Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποίηση Πληρωμής Εισφορών ΤΣΜΕΔΕ - Υπάρχει εκκρεμότητα


gdp

Recommended Posts

εμενα μου ηρθε χτες το ειδοποιητηριο, όμως εγω είμαι μισθωτος μηχανικος και τις εισφορες μου τις πληρωνει ο εργοδοτης μου (ΟΑΕΔ), βέβαια καλω ολα τα τηλεφωνα στο ΤΣΜΕΔΕ και κλασικα κανεις δεν τα σηκωνει. στο τοπικο ΤΣΜΕΔΕ μου ειπαν να μιλησω με τα κεντρικα...με λιγα λογια, οτι να ναι...δε το πληρωνω καθολου μεχρι να καταλαβουν ποσο γτπ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα μου ηρθε χτες το ειδοποιητηριο, όμως εγω είμαι μισθωτος μηχανικος και τις εισφορες μου τις πληρωνει ο εργοδοτης μου (ΟΑΕΔ), βέβαια καλω ολα τα τηλεφωνα στο ΤΣΜΕΔΕ και κλασικα κανεις δεν τα σηκωνει. στο τοπικο ΤΣΜΕΔΕ μου ειπαν να μιλησω με τα κεντρικα...με λιγα λογια, οτι να ναι...δε το πληρωνω καθολου μεχρι να καταλαβουν ποσο γτπ ειναι.

 

το ιδιο εγινε και με εμενα...και οπως μου ειπαν τα παδια απο το λογιστηριο της εταιριας σχεδον σε ολους τους μηχανικους της εταιριας εγινε το ιδιο.....!!!!μπας και αρπαξουν κανα φραγκο μαλλον το κανουν....οπως με ενημερωσαν απο την εταιρια μου, αφου οι εισφορες εχουν πληρωθει κανονικα, απλα να αγνοησω την ειδοποιηση!:grin:

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ έχω μια απορία...

 

Μου ήρθε το 1ο ειδοποιητήριο, και βλέπω πως παρόλο που πληρώνουμε για/ανά 6 μήνες, λήγει στις 2/5.

Για ποιό λόγο λοιπόν λήγει στις 2/5 ενώ θα έπρεπε να λήγει 30/6;

Δηλαδή με το στανιό να πάρουν τις εισφορές 1 μήνα πριν λήξει το εξάμηνο και μάλιστα να χρεώνουν ,απ'οτι διάβασα, πρόσθετα τέλη αν τις πληρώσω στο διαστημα 2/5 - 30/6 ;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι θέμα "Ελλάντας" νομίζω αυτό. Οι εισφορές αφορούν το τρέχον 6μηνο. Δε γίνεται-δεν είναι λογικό ούτε να προπληρώνεις (1/1 ή 31/12 του προηγουμένου έτους) αλλά ούτε και να πληρώνεις αφού το 6μηνο έχει παρέλθει (30/6 δηλαδή). Δε βλέπω που είναι το πρόβλημά σας. Έτσι κι αλλιώς οι προθεσμίες πληρωμής κάθε 6μήνου εισφορών 6 μήνες δεν απέχουν πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.