Μετάβαση στο περιεχόμενο

γεωαναφορά


Recommended Posts

θελω να γωαναφερω ενα χαρτη 1:5000 με αριθμο φυλλου 3466_5,και με ονομασια ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ οπου ανοικει σε Φ.Χ. 1:50000 ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ...Περναω συντεταγμενες στο cood_gr και δεν μου εμφανισει την ονομασια του Φ.Χ. ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ αλλα ΡΟΔΟΛΙΘΟΣ και ακομα μου βγαζει αλλο αριθμο φυλλου ...Υπαρχει περιπτωση να ειναι ορθογραφικο λαθος η παιζει κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

το3466_5 διάγραμμα ανήκει στο ΚΦΧ Ροδολίβος κοντά στην Αμφίπολη

σύμφωνα με το βιβλίο Διαιρέσεως Διαγραμμάτων της ΓΥΣ

δεν υπάρχει κατι με παρόμοιο όνομα

κάνε μετασχηματισμό ευθύ και αντίστροφο για έλεγχο

είναι ορθογραφικό λάθος

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να ειναι ορθογραφικο λαθος η παιζει κατι αλλο???

 

 

Ναι είναι ορθογραφικό , το Ροδολίβος είναι , στον νομό Σερρών , αλλά τον έχει Ροδολιθο .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι είναι ορθογραφικό , ο Ροδολίβος είναι , στον νομό Σερρών , αλλά τον έχει Ροδολιθο .

 

ΤΟ Ροδολίβος είναι. (Έχω μισή καταγωγή από εκεί).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας. να ρωτησω και εγω κατι μιας και ειμαι λιγο ασχετη.........εχω αναλογικο χαρτη ο οποιος ειναι σε hatt και θελω να τον γεωαναφερω σε εγσα 87 μπορει να βοηθησει καποιος?????????ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. να ρωτησω και εγω κατι μιας και ειμαι λιγο ασχετη.........εχω αναλογικο χαρτη ο οποιος ειναι σε hatt και θελω να τον γεωαναφερω σε εγσα 87 μπορει να βοηθησει καποιος?????????ευχαριστω

 

το θέμα έχει απαντηθεί στο παρελθόν. Χρησιμοποίησε την αναζήτηση και θα βρείς όλα τα σχετικά και την μεθοδολογία που εφαρμόζει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.