Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονα


apric

Recommended Posts

Αναμεσα στο σπιτι μου και στο σπιτι του γειτονα παρεμβαλλεται στενος δρομος ιδιοκτησιας μου  εντος του οικοπεδου μου τον οποιο χρησιμοποιω ενιοτε για μεταφορα υλικων .  Ηρθε ημιφορτηγο μικρο  με ανατροπη και μου εριξε τουβλα χαλικη κτλ και επειδη κατα το αδειασμα καποια απο τα τουβλα ακουμπησανε και  χτυπησανε τον τοιχο του (χωρις να γινει ζημια) μου απαγορευσε να το ξαναφερω και με απειλησε με μηνυση .Αλλη διοδο δεν εχω τι μπορω να κανω??

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δικηγόρος είναι πιο σχετικός να σας απαντήσει.

Οι μηχανικοί τι να σας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, apric said:

Εχεις δικιο αλλα οπως λενε αμα μπλεξεις με δικηγορους ποσο μαλλον με μυνησεις.Ετσι οπως το βλεπω δεν θα ξανα βαλω αυτοκινητο στο δρομο θα πρεπει να αφηνουν ολα τα υλικα.... καυσοξυλα κτλ εξω στον κεντρικο δρομο και να τα κουβαλαω με καροτσι.Αν και νομιζω ο 1003 του Αστικου κωδικα με καλυπτει

 

 

Edited by apric
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, antloukidis said:

Μάλλον δικηγόρος είναι πιο σχετικός να σας απαντήσει.

Οι μηχανικοί τι να σας πούμε?

 

Link to comment
Share on other sites

στο δημοσιο δρομο θα εισαι παλι υπολογος (παρανομη καταληψη πεζοδρομιου , δρομου).

Γιατί δεν σκέφτσαι λύσεις όπως πχ παραπέτασμα?

Επίσης και μήνυση να σου κάνει θα πρέπει να αποδείξει δόλο και ζημιά. Χωρίς ζημιά τι θα ζητήσει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.