Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση χρόνου ασφάλισης ΕΦΚΑ (πρώην ΤΣΜΕΔΕ)


pirsogiannis

Recommended Posts

@JohnnyHoliday απ'ότι είδα στα "κλεισμένα" μου ραντεβού: ναι στο υποκατάστημα μη μισθωτών όπου ανήκω και αν θυμάμαι καλά στην κατηγορία έσοδα-ασφάλιση, επέλεξα την επιλογή "βεβαίωση χρόνου ασφάλισης-προυπηρεσία" ή "ασφαλιστική ενημερότητα μη μσθωτού" αναλόγως τί ήθελα. Έχει και πεδίο για κειμενάκι από κάτω αν θες να τους γράψεις τα σώψυχα σου. Πχ τους έγραφα να μου σταλεί στο μειλ μου.

Edited by pirsogiannis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επιτελικό  κράτος!!!  .  Αυτή  η  βεβαίωση  πια  έχει  γίνει  θρίλερ!!!  . Υπάρχει  δυστοκία   μεταξύ  ΤΣΜΕΔΕ  και  e-ΕΦΚΑ  βασικά  επικρατεί  χάος  .  Ο e-ΕΦΚΑ  πάντως  δηλώνει  αναρμόδιος για  αιτήματα  μηχανικών  και  παραπέμπει  στο  ΤΜΕΔΕ παρότι  μπορείς  απο  το  e efka να κλείσεις  ραντεβού   σε  υποκατάστημα  τους  .  Μόλις  φτάσεις  εκεί  οι  υπάλληλοι  γελάνε  με  την  ευκολοπιστία  σου  στο  επιτελικό  μπάχαλο- κράτος  ,  (ένα  ακόμα  τρικ  του  ελληνικού  μπανανιστάν),   και  λένε  ότι   δεν ξέρουν  τίποτα  οτι  είναι  αναρμόδιοι . Βασικά  αλλάξαμε  το  περιτύλιγμα με    ιστοσελίδες  για  να  κλείνεις  ραντεβού  .  Παλία  ότι  ώρα  ήθελες  πήγαινες  στην  Δ. υπηρεσία  ,  Τώρα  πια  το  επιτελικό  κράτος  σου  απαγορεύει  να  εξυπηρετηθείς  και  σου  επιβάλλει  συγκεκριμένες  ημερομηνίες  . Σκέτη  τυραννία!!! 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.