Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ισχύοντα ΦΕΚ στην Βεριά (Σωζόπολη) Ν. Σιλάτων του Δήμου Καλλικράτειας


Recommended Posts

Η περιοχή αυτή είναι εκτός . Αυτά όλα ήτα κληροτεμάχια (το πρώτο, πχ δίπλα στο πρανές,  είναι το 955 κληροτεμάχιο) και πουλήθηκαν με τον γνωστό ελληνικό τρόπο... εξ ' αδιαιρέτου. Για να τακτοποιήσεις δηλ. το ένα παρακαλάς και τους άλλους για να συμπληρώσεις το ποσοστό συναίνεσης . 

Έχω στο αρχείο μου ένα τοπογραφικό της περιοχής. Έβγαλα όλα τα ονόματα για ευνόητους λόγους. BERGIA 09-Okt-2014 TELIKO.dwg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος nbr. Νεα Συλλατα, ΣΔ 1960

ΥΓ

τα υλοποιημενα βλεπω καθονται καλα. Θα δω και την εξαρτηση μου απο ΗΑΤΤ σε ΕΓΣΑ πως καθεται και θα επανελθω.

Και γω σημερα Σύλλατα δουλευω, αλλα οι πλακες μπαινουν απο το Χάιρατ, το οποιο πλεον εχει καταστραφει δυστυχως. Το ειχα μετρησει παλιοτερα και καθονται (απο το συγκεκριμένο βάθρο) πολυ καλα  σε σχεση με τα πασαλώματα/περιφράξεις του αείμνηστου Θράσου

Edited by jojo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

........Εγώ εδώ ...κρατούσα κάτοπτρο . .........Άλλος τα έκανε ! Από το τρ. σημείο Τ5 απέναντι η θέα είναι απλά super. Αλλά και εύκολο  τρ. σημείο. Σου αφήνει χρόνο για ούζα. 

Υ.Γ.

Απορία: τώρα έτσι που το άνοιξα, για να δω πως βγαίνει εδώ, παρατηρώ ότι άλλαξαν μερικά από τα επίπεδα (Leyer) γραμμών σχεδίασης. Οι γραμμές δεξιά στα πλαίσια φαίνονται σαν Πρανή και εξαφανίστηκε η Φωτό από τo google στο μεσαίο πλαίσιο δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nbr said:

........Εγώ εδώ ...κρατούσα κάτοπτρο . .........Άλλος τα έκανε ! Από το τρ. σημείο Τ5 απέναντι η θέα είναι απλά super. Αλλά και εύκολο  τρ. σημείο. Σου αφήνει χρόνο για ούζα. 

Υ.Γ.

Απορία: τώρα έτσι που το άνοιξα, για να δω πως βγαίνει εδώ, παρατηρώ ότι άλλαξαν μερικά από τα επίπεδα (Leyer) γραμμών σχεδίασης. Οι γραμμές δεξιά στα πλαίσια φαίνονται σαν Πρανή και εξαφανίστηκε η Φωτό από τo google στο μεσαίο πλαίσιο δεξιά.

εχει και ενα ακομα βαθρακι διπλα στο 63005,

5μ πιο δεξια απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Θα δω τις μετρήσεις .....νομίζω, αν θυμάμαι καλά το "χτυπήσαμε" ( είναι και το αλζχαιμερ βπέπεις) για να πάρει τιμές ΕΓΣΑ. Αν το βρω θα τις στείλω στο φορουμ. 

Πάντως είναι τέλειο να έχεις προσιτό  τρ. σημείο στα 200-300 μ. (και με θέα).

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προσιτά nbr καμμία φορά όμως είναι και τα πρώτα που καταστρέφονται. Ευτυχώς πάντως που το συγκεκριμένο έχει παραμείνει εκεί, σε αντίθεση με το Χαϊρατ και το Καρβια 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν υπάρχει και άλλο βαθράκι κοντα στο % ...δεν το είδαμε ! Είδα και στο txt αρχείο των μετρήσεων αλλά και την πρώτη απόδοση σημείων από autocad αλλά δεν υπάρχει. 

Άλλωστε οι προσανατολισμοί από τ. 5 φαίνονται στο σχέδιο που έδωσα (κοντινό σημείο δεν υπάρχει). Η στάση Σ433 είναι μία στάση στην αρχή της επέκτασης της Π.Ε. της Σωζόπολης. Με την ευκαιρία να πω πως η Σωζόπολη είναι, νομίζω μία, μαζί με μία ακόμη,  από τις 12 μελέτες που δόθηκαν  στην εποχή Λαλιωτη,  στην Καλλικράτεια  και όλες λοιπόν ...σε ΑθηναΊκά γραφεία (??  ...γιατί??).

 

Υ.Γ. εγώ στο τοπογ. Διαγρ. αυτό .....κρατούσα κάτοπτρο. το ξαναείπα.  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.