Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά υπό ένταξη οικοπέδου πλησίον νεκροταφείου


Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos33)

Καλησπέρα ψάχνω να αγοράσω ένα οικόπεδο για επένδυση και βρήκα το εξής σε αρκετά καλή τιμη:

455zHyy.png

είναι αυτό στην αριστερή άκρη της γραμμής και είναι υπό ένταξη.

Όπως βλέπετε είναι κοντά στο νεκροταφείο της Νέας Μάκρης και απ' ότι έψαξα έχουν γίνει προσπάθειες επέκτασης του νεκροταφείου(σταμάτησαν λόγω παραπόνων των κατοίκων & νομικών ζητημάτων) και κάποια στιγμή απ' ότι πιστεύω θα το επεκτείνουν(στο οικόπεδο που τελειώνει η γραμμή).

 

Τα γύρω οικόπεδα όπως φαίνεται και στο ρυμοτομικό σχήμα έχουν ήδη ενταχθεί στο σχέδιο απ' το 2002.

imageproxy.php?img=&key=d0c56760e3df4f521655361887_Screenshotfrom2019-05-0721-04-14.thumb.jpg.ce41ebe87d07b53f2808da995329e915.jpg

Το μαύρο βέλος δείχνει στο οικόπεδο ενώ το κόκκινο βέλος δείχνει το νεκροταφείο μαζί με το οικόπεδο το οποίο έχουν γίνει προσπάθειες να επεκταθεί.

Yπάρχει περίπτωση να γίνει στραβή και να μη μπεί στο σχέδιο;

Σύμφωνα με τον μετρητή απόστασης της Google(πρώτη φωτογραφία) όταν γίνει η επέκταση του νεκροταφείου θα έχει απόσταση 115 μέτρα απ' το νεκροταφείο.

Να σημειωθεί ότι κάποιος γείτονας μου είπε οτι τα γύρω οικόπεδα μπήκαν και μετά βγήκαν απ' το σχέδιο λόγω του νεκροταφείου, πήρα την τεχνική υπηρεσία νέας μάκρης τηλέφωνο όμως και μου το διέψευσε.

Δωσε μου τα φώτα σας παιδιά είναι η πρώτη μου αγορά!!

Ευχαριστω πολύ!

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι στο σχέδιο. Τα πίσω οικόπεδα είναι στο σχέδιο, οριακά δεν μπήκε στο σχέδιο.

Καλη συνεχεια ευχαριστω

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ βρε λεβέντη το σκέφτηκες καλά να πας να επενδύσεις διπλα στο νεκροταφείο;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε @ΙΑΣΟΝΑΣ? Θα έχει και ησυχία !!! Τώρα για τον Δήμαρχο που αναφέρει ο @dimitris GM να υπενθυμίσω ότι πρόκειται για τον Ψινάκη ... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Κι εσύ βρε λεβέντη το σκέφτηκες καλά να πας να επενδύσεις διπλα στο νεκροταφείο;;;;

 

Στην αρχη δεν το ειχα δει το νεκροταφειο πηγα το ειδα μ αρεσε μετα ειδα το νεκροταφειο, δεν νομιζω να το παρω απλα επειδη το βρηκα σε αρκετα καλη τιμη ειπα να το ψαξω λιγο παραπανω.

 

24 minutes ago, ppanag said:

Γιατί βρε @ΙΑΣΟΝΑΣ? Θα έχει και ησυχία !!! Τώρα για τον Δήμαρχο που αναφέρει ο @dimitris GM να υπενθυμίσω ότι πρόκειται για τον Ψινάκη ... ;)

Αυτο δεν το σχολιασα ουτε εγω :P

Edited by TheK
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.