Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ορθογραφία και κριτικές


Recommended Posts

Ενταξει Αλεξη δεν εισαι ο κανονας.. μαλλον η εξαιρεση θα ελεγα .. Γιατι γνωριζω πολλα δυσλεκτικα ατομα και δεν ειναι ετσι..

 

Ειναι και ενας λογος που υπαρχουν και λογοθεραπευτες. Δεν ειναι απλο για ολους. Δεν κρινω την αγανακτηση σας απλα θεωρω το θεμα υποτιμητικο για ατομα με προβλημα. Μπορει να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Να γήναιτε άμαισοι δοιαγραφοί σαι ώσους δαιν χρεισιεμωπειούν σοστά τιν ελινηκί γλόσα στω γραπτώ τους λώγω :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετάφραση του παραπάνω.

Να γάτινε άσεμη δαριφαγή σε όυσος δεν χιρομουπησιον σωτσά την ενιλικλή γσώσλα στον γταρπό λόγο.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου την σπάει και εμενα κάθε λίγο και λιγάκι που κράζουν για τα ορθογραφικά λάθη επειδή δυστυχώς και είμαι δυσλεξικός αλλα και είμαι και λίγο ανορθόγραφος.

 

Δεν με πειράζει να μου κάνουν παρατήρηση αλλα άλλο μια καλοπροαίρετη παρατήρηση και άλλο το κράξιμο που γίνεται συνήθως.

 

Και επειδή έχω ακούσει άπειρες φορές "μα μηχανικός ΤΕΙ και δεν ξέρεις ορθογραφία" θα απαντήσω ναι δεν ξέρω, έγραψα καλά μαθηματικά, φυσική και πληροφορική και πάτωσα σε έκθεση, κείμενα και ιστορία για αυτό πέρασα σε ΤΕΙ αλλιώς θα πέρναγα σε ΑΕΙ τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβουν μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμενα παντως μου τη σπαει ελληνας να μην ξερει να γραφει τη γλωσσα του.Δειχνει ελλειψη βαθειας μορφωσης.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου τη σπαει ελληνας να μην ξερει να γραφει τη γλωσσα του.Δειχνει ελλειψη βαθειας μορφωσης.

 

Δυστυχώς το 90% δεν γράφει σωστά , (ούτε και εμείς βέβαια ) και από τους πτυχιούχους οι μισοί τουλάχιστον .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν είναι τόσο τρομερό. Υπάρχουν ορθογραφικά λεξικά -τουλάχιστον για firefox- και μπορεί ο καθένας να γράφει στο Internet απολύτως ορθογραφημένα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου τη σπαει ελληνας να μην ξερει να γραφει τη γλωσσα του.Δειχνει ελλειψη βαθειας μορφωσης.

 

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.