Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διόρθωση τετραγωνικών σε δήλωση με οριστική υπαγωγή στον Ν.4178


Recommended Posts

Αν κάνω νέα δήλωση τα 5 αυτά τετραγωνικά και κάνει και τροποποίσηση συμβολαίου...με βάση τη νέα συμπληρωματική δήλωση....?Μπορώ...?

Τι θα έκανες εσύ...?

Link to comment
Share on other sites

Να μην κάνεις απολύτως τίποτα! Ήδη έχεις κάνει πολλά και σοβαρά λάθη!!! Να συμβουλευτείς έμπειρο συνάδελφο μηχανικό και τον συμβολαιογράφο των ιδιοκτητών!!! Μέχρι τότε να μην κάνεις απολύτως τίποτα!!!

Την καλημέρα μου Δημήτριε και Zazeng....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Την καλημέρα μου Δημήτριε και Zazeng....

καλημέρα όλη μέρα!

@Elena Stefanaki υπομονή μέχρι τις εξελίξεις για την κατ5, το εξοικονομώ προς το παρόν το ξεχνάς, προς το παρόν το κρατάς σαν σκελετό στη ντουλάπα (σαν τα σάπια δάνεια των τραπεζών ένα πράγμα), θεωρητικά όμως μπορούν κ να σε τρέξουν οι ιδιοκτήτες, αν αυτό θέλουν.

Σε παρόμοια περίπτωση που μου έτυχε πρόσφατα με λανθασμένη δήλωση 4014 άλλου μηχανικού (η οποία είχε μπει σε γονική παροχή) για τροποποίηση σύστασης μετέφερε τη δήλωση (ήταν κατ2 όμως) και έγινε διόρθωση συμβολαίου και μετά τροποποίηση. Ήταν και οικογενεικός φίλος ο συνάδελφος οπότε δεν τον τρέξανε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σίγουρα...δεν φταίτε όμως εσείς...να με βοηθήσετε θέλετε...εγώ  φταίω που τόσα χρόνια πριν...τι πείρα να έχω....εδώ τώρα και δυσκολεύομαι...τότε που ήταν και τα πρώτα μου...

Τέλος πάντων αναμένω για τις εξελίξεις...

σίγουρα όμως σας ευχαριστώ και τους τρεις που μου δώσατε τον χρόνο σας και τις γνώσεις σας και είμαι ευγνωμων για αυτό....

( κι ας μη μου αρέσε αυτό που μου είπατε...τι να κανουμε ....)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως για το επίπεδό της "παιδείας" σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Σε περαιωμένη αίτηση 4178, πως γίνεται να μειωθούν τα τετραγωνικά της δήλωσης κατά 0,5 ώστε να συμφωνήσουν με τα σχέδια; η απόκλιση είναι ελάχιστη, ίσως να υπάρχει θέμα με την ηλεκτρονική ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.