Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διάφορα έντυπα σε ηλεκτρονική μορφή


Recommended Posts

Και στην Κατερίνη ζητούσαν ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ το δικό τους έντυπο αδείας και με μπλε στυλό !!!

 

Η κάθε πολεοδομία έχει τις "παραξενιές" της !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην Καλαμαριά ζητούσαν συγκεκριμένο τύπο φακέλου (από το απέναντι βιβλιοπωλείο), όχι το κλασικό μπλε των δημοσίων υπηρεσιών με τα σχοινάκια.

 

Ορισμένοι πρέπει να καταλάβουν ότι η Βουλή νομοθετεί, οι Υπουργοί εκδίδουν αποφάσεις και οι υπόλοιποι απλώς εφαρμόζουμε τους νόμους του κράτους και τις υπουργικές αποφάσεις.

Οι νόμοι από τη στιγμή που δημοσιεύονται σε ΦΕΚ οφείλουμε να τους γνωρίζουμε όλοι, πολίτες και δημόσιες υπηρεσίες. Δεν δικαιολογείται άγνοια της ύπαρξης του νόμου. Ούτε πρέπει οι υπηρεσίες να περιμένουν να τους στείλουν εγκυκλίους για να εφαρμόσουν έναν νόμο.

Παρεμπιπτόντως οι εγκύκλιοι δεν έχουν την ισχύ των νόμων. Αποτελούν ενημερωτικές διευκρινήσεις των νόμων που στέλνουν οι υπηρεσίες στους υπαλλήλους τους.

Link to comment
Share on other sites

Στην Καλαμαριά ζητούσαν συγκεκριμένο τύπο φακέλου (από το απέναντι βιβλιοπωλείο), όχι το κλασικό μπλε των δημοσίων υπηρεσιών με τα σχοινάκια.

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

μολις μου εφτιαξες τη διαθεση...

Link to comment
Share on other sites

avgoust αν πάς στην Πολεοδομία του Δήμου Λάρισας θα δεις ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Συγκεκριμένο χρώμα αλλά και συγκεκριμένο τύπο. Οχι ότι-ότι. Από ένα εργοστάσιο.

Το χρώμα αλλάζει κάθε χρόνο. Η δικαιολογία είναι "για ευκολότερη αρχειοθέτηση"

Link to comment
Share on other sites

Στην Καλαμαριά ζητούσαν συγκεκριμένο τύπο φακέλου (από το απέναντι βιβλιοπωλείο),

 

Ξέχασα να το πω και εγώ....

Στην εν λόγο πολεοδομία που αναφέρω παραπάνω όταν ζήτησα το περιβόητο έντυπο αδείας μου είπαν και σε μένα ότι μπορώ να το βρώ στο απέναντι βιβλιοπωλείο !!!

:evil:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει. Γιατι δεν ζητας να σου δωσουν απο την πολεοδομια ωστε να βγαλεις φωτοαντιγραφα και να έχεις; Ισως απο αλλη αδεια και να σβησεις τις λέξεις. Αν δεν βρεις τελικα πες μου και ισως κατι γίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.