Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

28/8/09 παραρτημα στ σελ.2

 

γι'αυτους που εχουν μια κλεισμενη χρηση λεει ακριβως

 

""""Σημειώσεις:

Α) Αν υπάρχει μόνο μια πλήρης και κλεισμένη χρήση τότε το ποσοστό υπολογίζεται

για αυτή, δηλ. από τον τύπο

ΚΕ = (ΦΕΑ(ν-1) /ΔΦEΑ(ν-1))

Β)Αν υπάρχει μία μόνο κλεισμένη χρήση μη πλήρης, τότε γίνεται αναγωγή σε έτος

βάσει των ημερών από την έναρξη άσκησης ελεύθερου επαγγέλματος και

ακολούθως το ποσοστό υπολογίζεται βάσει της σημείωσης (Α) """"

 

Παιδια,μη το ψαχνετε καντε τα χαρτια σας,ετσι κι αλλιως απλα ηλεκτρονικα ειναι η υποβολη,κι οταν θα ρθει η ωρα να σας αξιολογησουν ξερουν αυτοι,εσεις καντε τα για να στε καλυμμενοι απο τον εαυτο σας τουλαχιστον,ετσι θα κανω κι εγω

 

 

ted78 λες αμα βγει ο αλλος να πει "αααα,εγω δεν σας εταξα τιποτα"χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πού να ξέρεις με αυτούς?!!!!

Το θέμα είναι αν θα προχωρήσει η χρηματοδότηση ή αν θα καθυστερήσει μέχρι τις ελληνικές καλένδες!

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται με τα προτιμολόγια σε περίπτωση παράτασης/καθυστέρησης; ο vendor πως δεσμευεται ότι θα υπάρχει διαθεσιμότητα του συμφωνηθέντος εξοπλισμού μετά από μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω λίγο θέμα.... ερώτηση :

 

Στο προγραμματάκι *.exe που κατεβάσαμε για την συμπλήρωση των στοιχείων ofline, στο υπομενού "ανάλυση δαπανών" έχει να συμπληρώσουμε τον πίνακα "Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση" , εκεί ότι και να βάλω δεν μου το αποθηκεύει στο XML, μήπως γνωρίζει κάποιος τί ακριβώς γράφουμε εκεί και γιατί δεν αποθηκεύεται σε XML????????

 

sorry για το of-topic

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω λίγο θέμα.... ερώτηση :

 

Στο προγραμματάκι *.exe που κατεβάσαμε για την συμπλήρωση των στοιχείων ofline, στο υπομενού "ανάλυση δαπανών" έχει να συμπληρώσουμε τον πίνακα "Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση" , εκεί ότι και να βάλω δεν μου το αποθηκεύει στο XML, μήπως γνωρίζει κάποιος τί ακριβώς γράφουμε εκεί και γιατί δεν αποθηκεύεται σε XML????????

 

wow εχουμε φτάσει στα φοβερά επίπεδα να τσεκάρουμε και το XML αρχείο!

 

thumbs up kontegr!

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύω εδώ επίσημη γραπτή απάντηση που πήρα σε ερώτημα που έκανα μέσω e-mail. Πρέπει να τους αναγνωρίσω οτι μου απάντησαν αμέσως (σε 1,5μέρα).

 

Η ερώτησή μου αφορούσε το αν έχει σημασία αν ο επιλέξιμος ΚΑΔ είναι κύριος ή δευτερεύων.

 

"Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με την επίσημη ιστοσελίδα για το Εθνικό Στρατηγικό Πλαίσιο Αναφοράς (ΕΣΠΑ) www.espa.gr.

Σχετικά με το ερώτημα που θέσατε για την Προκήρυξη του Υπουργείου Οικονομίας και Οικονομικών για την ενίσχυση Επιστημόνων/Ελευθέρων Επαγγελματιών, σας πληροφορούμε ότι θα πρέπει να κάνετε ανάλυση του Κ.Α.Δ. σας στο κατώτερο δυνατό επίπεδο, για το οποίο μπορείτε να συμβουλευτείτε την οικεία Δ.Ο.Υ. Για τη συμμετοχή σας στο πρόγραμμα αρκεί να έχετε επιλέξιμο Κ.Α.Δ., ανεξάρτητα από το αν είναι κύριος ή δευτερεύων.

 

Πιστεύουμε οι παραπάνω πληροφορίες να σας φανούν χρήσιμες. Θα χαρούμε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας και να σας εξυπηρετήσουμε. Το www.espa.gr θα σας ενημερώνει για οτιδήποτε νεότερο προκύπτει.

 

INFOESPA "

Δεδομένου οτι μου απάντησαν άμεσα σας προτρέπω να απευθύνετε εκεί τα ερωτήματά σας χωρίς δισταγμό.

 

@kontegr

Πιθανόν να βρήκες κάποιο bag του συστήματος και νομίζω οτι πρέπει να τους το αναφέρεις το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά με το τρόπο συμπλήρωσης στους πίνακες για τις Δαπάνες , έχετε καταλάβει πως θα γίνεται? Δηλαδή κάθε μηχάνημα και ξεχωριστή δαπάνη (άσχετα αν σε ένα τιμολόγιο υπάρχουν 5 μηχανήματα) ή κάθε τιμολόγιο και ξεχωριστή δαπάνη και στην συνέχεια στην περιγραφή αναφέρεις τι περιέχει το τιμολόγιο/προσφορά? Γιατί έχω χαθει λιγάκι... Έχω στείλει email και περιμένω απάντηση, αλλά μέχρι τότε έχει κάνει κανείς τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

panos74 τους μηχανικους H/Y τους περιλαμβάνει τελικα το προγραμμα και αν ναι πως;

 

Από ότι κατάλαβα και από την ανακοίνωση στο e-tee

http://www.e-tee.org.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=140:2009-09-01-09-52-47&catid=43:2008-10-31-16-28-50&Itemid=131

 

Στα πλαίσια της αντιστοίχησης του παλαιού ΚΑΔ σε ΚΑΔ 2008 μετατρέπουμε τουλάχιστον 1 από τα ΚΑΔ σε κάποια υποκατηγορία του 71.12.1 που να μας βολεύει.

 

πχ εγώ σκέφτομαι να δηλώσω το:

 

71.12.11.04 "Υπηρεσίες παροχής επιστημονικών τεχνικών συμβουλών γενικά"

 

από εκεί και πέρα κάνουμε ότι και οι υπόλοιποι μηχανικοί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.