Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Επιβεβαιώνω laouri.Το τελευταίο οικονομικό έτος (2009) δεν συμπεριλαμβάνεται.Οπότε μιλάμε για τα οικονομικα ετη 2008 κ 2007 (Δηλαδή χρήσεις 2007 κ 2006).

Επίσης μου είπαν οτι θα διορθωθεί και το λάθος με τους ΚΑΔ που ενώ περιγράφονται στην προκήρυξη δεν υπάρχουν στο πρόγραμμα.Θα κατεβάσουμε νεότερη έκδοση και ολα οκ.

 

Ελπιζω να μη με διαψευσει καποιος.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ότι είναι λογικό να εννοεί χρήσεις 2007 και 2006.

 

Αν εννοούσε αυτό, με την μία αποκλείει όλους όσους άσκησαν το επάγκελμα την περίοδο 1/1/2008-31/12/2008 (λόγω βαθμολογίας) ενώ η προκύρηξη λέει ότι είναι υποψήφιοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι λογικό να εννοεί χρήσεις 2007 και 2006.

 

Αν εννοούσε αυτό, με την μία αποκλείει όλους όσους άσκησαν το επάγκελμα την περίοδο 1/1/2008-31/12/2008 (λόγω βαθμολογίας) ενώ η προκύρηξη λέει ότι είναι υποψήφιοι.

 

συμφωνω και επαυξανω.

 

θα επρεπε να γραφει οτι ειναι δεκτοι αυτοι που εκαναν εναρξη πριν τη 1/1/08,και οχι πριν τη 1/1/2009 που γραφει η αποφαση.

 

εκτος κι αν εκαναν κι αλλη πατατα...

 

αυτη τη φορα οχι στην προδησμοσιευση ΑΛΛΑ στην ιδια την υπουργικη αποφαση...

 

κοιταζοντας ξανα τους ορους νομιζω ειναι πασιφανες οτι προκειται για τα οικονομικα ετη 2008 και 2009.

 

''''''να τηρούν βιβλία Β’ ή Γ΄ κατηγορίας και να έχουν τουλάχιστον μία (1) κλεισμένη διαχειριστική χρήση (τουλάχιστον για το οικονομικό έτος 2009 – διαχειριστική χρήση 2008)'''''

 

ο,τι θελουν λενε στο τηλεφωνο μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γι αυτό που λες... Εγώ σας ανέφερα τι μου είπαν στο τηλέφωνο (και όχι μόνο σ εμένα όπως φαίνεται.. )

 

συμφωνω και επαυξανω.

 

θα επρεπε να γραφει οτι ειναι δεκτοι αυτοι που εκαναν εναρξη πριν τη 1/1/08,και οχι πριν τη 1/1/2009 που γραφει η αποφαση.

 

εκτος κι αν εκαναν κι αλλη πατατα...

 

αυτη τη φορα οχι στην προδησμοσιευση ΑΛΛΑ στην ιδια την υπουργικη αποφαση...

 

κοιταζοντας ξανα τους ορους νομιζω ειναι πασιφανες οτι προκειται για τα οικονομικα ετη 2008 και 2009.

 

''''''να τηρούν βιβλία Β’ ή Γ΄ κατηγορίας και να έχουν τουλάχιστον μία (1) κλεισμένη διαχειριστική χρήση (τουλάχιστον για το οικονομικό έτος 2009 – διαχειριστική χρήση 2008)'''''

 

ο,τι θελουν λενε στο τηλεφωνο μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή λοιπον τα γραπτά έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα (βλ. υπουργικη αποφαση ) απο τις ερμηνείες κάθε υπαλλήλου,σταματάω το σκοτζέζικο ντους και δεν ασχολούμαι άλλο επί του θέματος.Θα σας παρατηρώ και θα περιμένω κάτι επίσημο....:confused:

Link to comment
Share on other sites

''''''να τηρούν βιβλία Βʼ ή Γ΄ κατηγορίας και να έχουν τουλάχιστον μία (1) κλεισμένη διαχειριστική χρήση (τουλάχιστον για το οικονομικό έτος 2009 – διαχειριστική χρήση 2008'''''

 

αυτο ειναι στις προυποθεσεις για να συμμετεχεις στο προγραμμα οχι για το πως θα αξιολογηθεις

 

Απο που θα αντληθει το καθαρο εισοδημα για την αξιολογηση;Απο το εκκαθαριστικο.Παραρτημα κριτηρια αξιoλογησης.

ν-2,ν-1:2007,2008,

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όμως αν δεν έχεις καμία κλεισμένη χρήση προς αξιολόγηση, τότε ο συντελεστής Α είναι μηδενικός, οπότε σου μηδενίζει το γινόμενο των μορίων (Α*Β*Γ*100). Οπότε έπιασες πάτο. Δεν είναι παράλογο? Εγώ από ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής ερμηνεύω τις 2 τελευταίες χρήσεις 07 και 08 (οικονομικά έτη 08 και 09 για αποφυγή παρεξηγήσεων). Τώρα ότι ήθελε προκύψει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.