Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

συναδελφοι εν τελει δεν χρειαζεται αγορα εκ των προτερων?

 

Νομίζω αναφέρθηκε και από ένα συνάδελφο πιο πριν. Πρόταση (με τις προσφορές κτλ) - Έγκριση - Αγορά - Έλεγχος - Πληρωμή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διαπιστώνω ότι τον έβαλες το στόχο και ΜΠΡΑΒΟ!!!

Εγώ, δυστυχώς, προηγήθηκα ... και έχασα:(:(

 

Στο θέμα τώρα. Τα πολυκαταστήματα αυτά έχουν χτυπημένες τιμές και δεν κάνουν έκπτωση. Αυτό εύκολα διαπιστώνεται στο skroutz όταν επιλέξεις ένα προίόν και δεις ότι τα δύο μεγάλα (ΠΛΑΙΣΙΟ και e-shop) έχουν τις ίδιες ή περίπου τιμές αλλά χαμηλότερες από όλα τα άλλα. Το πρώτο, αν κάνεις παραγγελία μέσω internet στα φέρνει στο χώρο σου και φθηνότερα από το κατάστημα (!!!) και το δεύτερο, θεωρώ ότι, είναι το φθηνότερο και με μεγάλη ποικιλία και διαθεσιμότητα.

 

Με μεγάλη προσπάθεια και επιμονή ήρθα σε επικοινωνία με το τμήμα των εταιρικών πελατών ενός από αυτά και η τελική διαφορά που προέκυψε στην προσφορά ήταν της τάξεως του 1-2% περίπου.

 

ευχαριστω.8-)

 

μολις καταληξω στη τελικη συνθεση,θα στην στειλω να το συζητησουμε λιγο.

 

Νομίζω αναφέρθηκε και από ένα συνάδελφο πιο πριν. Πρόταση (με τις προσφορές κτλ) - Έγκριση - Αγορά - Έλεγχος - Πληρωμή

 

ωραια,το θεμα ειναι πως πιστοποιουνται οι προσφορες?δλδ πας στο καταστημα και λες θελω ενα χαρτι με τα προιοντα που θα σας πω και το αντιστοιχο κοστος?αυτο αρκει δλδ?

Link to comment
Share on other sites

δύο διευκρινιστικές ερωτήσεις:

1)τελικά απ' ότι φαίνεται άλλαξε το ποσό επιχορήγησης, έτσι;

2)γιατί δίνουν πιο μεγάλη επιχορήγηση στους πριν το 2004;

Link to comment
Share on other sites

Στα pdf αρχεια της αποφασης εχει αλλο ποσο και στο σαιτ http://www.espa.gr/Greek/News.aspx?newsid=139 εχει αλλο

 

Ερωτηση σχετικα με τις συμβασεις...

Αν καποιος εχει συμβαση πχ 12 μηνες και κοβει ενα απλο ΔΠΥ αποκλειεται απο το προγραμμα???

 

 

Τωρα διαβαζα τον τροπο βαθμολογησης.... Βλεπω

1) οτι οφελειμενοι ειναι οσοι εχουν μεγαλυτερα εισοδηματα

2) οτι αν ενας συντελεστης απο τους Α(Α1,Α2) και Β ειναι 0 τοτε μηδενιζεσαι τελειως

 

Δλδ αν καποιος εκανε εναρξη τελος του 2008 και δεν προλαβε να δηλωσει εισιδηματα για το 2008

1) και το προγραμμα του ΟΑΕΔ εχασε

2) και αυτο το προγραμμα χανει αφου στην ουσια μηδενιζεται

Link to comment
Share on other sites

terry στην ανακοίνωση του προγράμματος όντως αναφέρεται σε σχέση εξαρτημένης εργασίας.Στην υπουργική απόφαση δεν εμφανίζεται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχεις δίκιο.Όσοι έκαναν έναρξη τέλος του 2008 με μηδενική δήλωση εισοδήματος μάλλον είναι οι χαμένοι της υπόθεσης.

Για τα μεγάλα εισοδήματα έχεις δίκιο.Προκρίνονται.

Προκρίνονται όμως και οι νέοι μηχανικοί, έως 5ετία, λόγω συντελεστή Γ.

Και τα δύο να συμβαίνουν είναι λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι εγώ αγόρασα gps τον Ιούλιο 13000+ΦΠΑ

αυτοί δικαιολογούν δαπάνες μετα την 01/09/2009 τώρα τι γίνεται ?

μπορεί να ακυρωθεί το τιμολόγιο και να επανεκδοθεί μετά την 01/09/2009?

θα τους έπαιρνα τηλ αλλά είναι κλειστά ,από Δευτέρα θα τους πάρω,

ποιά είναι η γνώμη σας ?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτήσω τα εξης:

1) αν δεν έχω δηλωσει αυτον τον καδ που λεει η προκυρηξη (71.12.1 Υπηρεσίες μηχανικών) κατα την εναρξη (ειχα μια χαζη λογιστρια τοτε) θα πρεπει να προσθέσω αυτον υποχρεωτικα??

2) επίσης προταση πως θα γινεται? π.χ για p.c θα γραψουμε απλα υπολογιστής και τιμή με ΦΠΑ ή χωρίς ΦΠΑ?????, ή θέλει αναλυτικά τυπο,μαρκα κτλ???? το ΦΠΑ το πληρώνω ολο εγώ καλα κατάλαβα? (τα 5000 ειναι ο προυπολογισμός χωρίς ΦΠΑ???)

3)μπορει καποιος να δηλωσει και pc και λαπτοπ η παι πολύ?

4) επιχορηγούμενος προυπολογισμός που γραφει ελαχιστο 5000Ε ειναι αυτα που θα δώσουν (το 80%)? ή 4000 τα δικά τους + 1000Ε που θα πρεπει να δωσω εγω (το 20% δηλαδη?)

Παρακαλώ ασ βοηθήσει.thanks

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.