Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γήπεδο ΠΑΟ - Ανάπλαση & Βωβός


zavi@tee.gr

Recommended Posts

ΝΑΙ,ΝΑΙ θα δικαιωθεί!

 

Νόμος-είναι-το δίκιο του Βαbino!!!

 

Βρε τον κακομοίρη τί του έμελλε να πάθει....Μπόμπολες,Κωνσταντινίδηδες,Μαρούληδες και ΣΙΑ κάνουν μπίζνες σαν άνθρωποι,πάει κ ο Babino και ΤΟΥ ΤΗ ΦΟΡΑΝΕ!!!

 

Κ λέει αυτός πολύ λογικά: ρε παιδιά,γιατί σ' εμένα?Οι άλλοι γιατί??

Διότι Babis,τρέφουν περισσότερα στόματα κ ξέρουν τί θα πεί ingognito.....Εσύ δυστυχώς είσαι ROCK STAR!!!

 

Ε ρε πλάκες αυτό το θρεντ!!!!!!

 

edit:@sundance

 

Φίλε δεν γνωρίζω κατά πόσο η πολιτική του Κου Babis Vovos απέναντι στους επενδυτές του είναι φούσκα ή όχι.Δηλαδή,η γνώμη μου για το ότι η μπίζνα αυτή θα γίνει έτσι ή αλλιώς,δεν συνεπάγεται αυτόματα την άνοδο της αξίας των μετοχών του τυπάκου...Για παράδειγμα,η ΑΤΤΙΚΑΤ του κου Πανούση,για κάμποσα χρονάκια εξαπατούσε τους επενδυτές της,καθώς χτύπαγε όλα τα εργάκια σε τιμές κόστους έτσι ώστε να μαζέψει ανεκτέλεστο,το οποίο μεγάλο ανεκτέλεστο ήταν απλά το δόλωμα τον κάθε επενδυτή,ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΙΝΕΙ ΚΕΡΔΟΦΟΡΟ...Ο Κος Πανούσης με λίγα λόγια,δούλευε ΟΧΙ για να κερδίσει από την κατασκευή,αλλά από το χρηματιστήριο....Οπότε να προσέχεις φίλε....Στην τελική,αν έχω κάποια καλή πληροφορία για το ΧΑ,είμαι μουρλός να τη μοιραστώ δημοσίως???:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 190
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η απάντηση είναι ΝΑΙ θα δικαιωθεί και όχι μόνο... θα βγάλει και κέρδος (απώλεια εσόδων) από τον καναπέ του και χωρίς κανένα επιχειρηματικό ρίσκο. Τα χρήματα τα έχει ήδη στη τσέπη του, απλά θα έρθουν λίγο αργότερα (και με τόκους). Το άσχημο είναι ότι αυτά τα χρήματα θα προέλθουν και πάλι από τον κρατικό προϋπολογισμό, δηλαδή από τους φόρους όλων μας.

Ας φροντίσουμε να πληρώσουν και οι εμπλεκόμενοι πολιτικοί. Μαυρίστε τους!

 

Η καταδίκη της Ελλάδας για την εκ των υστέρων αλλαγή των όρων δόμησης αποτελεί ήδη δεδικασμένο στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.

 

Συμφωνούμε ή όχι για το παρασκήνιο και τα όσα ακολούθησαν το θέμα είναι πως ο επιχειρηματίας βασίστηκε σε Νόμιμες διαδικασίες, άντε μετά να εξηγήσεις στο Δανό, Γερμανό, Τσέχο, Γάλλο... δικαστή του ΕΔΑΔ ότι έχει άδικο...

 

 

 

ΥΓ. Το Μάιο του 2008, πριν την έκδοση της απόφασης 1828/08 ΣτΕ, έδωσα μία συνέντευξη για εκπομπή της κρατικής τηλεόρασης (ΝΕΤ) με θέμα τις επενδύσεις των Ελλήνων του εξωτερικού στην Ελλάδα. Τι το ποιο απλό λοιπόν από το να κατασκευάσει ένας Έλληνας του εξωτερικού ένα σπίτι στην Ελλάδα? Αναφέρθηκα λοιπόν στην υπόθεση για την οποία εκδόθηκε η 1828/08 και στο τι πραγματικά συμβαίνει στο χώρο των πολεοδομιών και του υπουργείου και τι θα έχει να αντιμετωπίσει ο κάθε ενδιαφερόμενος...

Αποτέλεσμα? Η εκπομπή δεν τόλμησε να ασχοληθεί με το θέμα και η συνέντευξη χάθηκε...

Έλα ντε που έχω αντίγραφο!!! (αμοντάριστο όπως ακριβώς πάρθηκε) - στη διάθεση κάθε ενδιαφερόμενου, έχει πολύ γέλιο!

 

Μετά την υπόθεση του Ελληνοκαναδού με τα υδροπλάνα (πάνε βουλιάξανε και αυτά), την πρόσφατη υπόθεση Βωβού και τόοοοσες άλλες, άντε να πλησιάσει ξένος επενδυτής στην Ελλάδα. Εκτός βέβαια και αν είναι από εκείνους που τα κονομάνε από τον καναπέ, βασιζόμενος στην ανικανότητα της Ελληνικής Διοίκησης

Link to comment
Share on other sites

αλλο αττικατ και αλλο βωβος.

 

μιλαμε για οικογενειακη επιχειρηση,με αλλουσ ισολογισμους,αλλα ιστορικα κλεισιματα,αλλο πεδιο δραστηριοτητας,ακινητα αξιας σχεδον 1 δις ευρω στην κατοχη της.

 

τεσπα,δεν επεκτεινομαι αλλο,γιατι ειμαι οφ τοπικ.

 

επισης διαφωνω στο να μην το κανεις γνωστο αν εχεις κατι καλο στα υπ'οψην διοτι αυτο αν γινει σωστα σε ευνοει και εσενα εν τελει.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, τα είπα και γίναν. Διαβάστε αγαπητοί συνάδελφοι τι λέει ο κύριος Μπάμπης σήμερα.

 

Συνέντευξη Τύπου παραχώρησε ο Μπάμπης Βωβός, στην οποία ξεκαθάρισε πως θα ανακαλέσει τη δωρεά της έκτασης σε περίπτωση που η απόφαση του ΣτΕ δεν είναι η επιθυμητή για την εταιρεία του. Παράλληλα, επισήμανε ότι θα ασκήσει κάθε ένδικο μέσο προκειμένου να δικαιωθεί, ενώ δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να πάει ακόμα και στα ευρωπαϊκά δικαστήρια.

 

 

 

και συνεχίζει

 

«Αν η απόφαση δεν μας δικαιώνει, έχουμε την υποχρέωση να κάνουμε ό,τι πρέπει προκειμένου να μην γίνει η διπλή ανάπλαση. Θα προχωρήσουμε δηλαδή σε ανάκληση της δωρεάς. Θα ζητήσουμε να απαγορευτεί ακόμη και η έκδοση των αδειών από το ΥΠΕΧΩΔΕ». Επίσης πρόσθεσε «απόφαση δεν έχει δημοσιευθεί. Αναμένουμε τη δημοσίευση των όσων έγιναν στις 15 Μαΐου στην ολομέλεια του ΣτΕ, η εταιρεία δεν μπορεί να προχωρήσει άμα δεν έχει την απόφαση, άρα το έργο παίρνει κάποια παράταση. Μένουν άνεργοι 511 άνθρωποι και δημιουργούνται οικονομικές επιπτώσεις στην εταιρεία μας. Προσδοκώ ότι το σεβαστό δικαστήριο θα μας δικαιώσει και θα δει ότι χωρίς το Εμπορικό Κέντρο διπλή ανάπλαση δεν μπορεί να γίνει. Είναι αναγκαία η άμεση δημοσίευση της απόφασης του ΣτΕ. Για μένα η διπλή ανάπλαση είναι το μεγαλύτερο περιβαλλοντολογικό επίτευγμα της Αθήνας».

 

Ο κ. Βωβός ρωτήθηκε για το αν θα δεχτεί μείωση στο συντελεστή δόμησης από 1,6 σε 0,8 και η απάντησή του ήταν «όχι γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι μικρότερο. Μικρότερο εμπορικό δεν θα είναι επιτυχές. Μια λύση είναι να μην φτιαχτεί το πολυλειτουργικό κτίριο του δήμου και να πάει αυτός ο συντελεστής δόμησης στο κτίριο μας».

Ο κ. Άρης Βωβός υποστήριξε πως ο Παναθηναϊκός δεν έχει στα χέρια του την άδεια εκσκαφών και πρόσθεσε ότι « ο Παναθηναϊκός έχει μια άδεια μικρής κλίμακας για γεωτεχνικές μελέτες».

 

τι ωραία που τα λέει (και μελοδραματικά!). Ειδικά εκεί που λέει για το κτίριο του δήμου, φαντάζομαι τον κακλαμάνη να πνίγεται με τον καφέ του....

 

Το ξαναλέω, αν και προσωπικά θα προτιμούσα να μην γίνει το εμπορικό, γουστάρω να τα φάνε όλα στα μούτρα από τον γέρο, και ο τσίπρας και οι βουλευτές και δικαστές και οι δήμαρχοι. Να τον πληρώσουν τα 280 χοντρά και μετά να τρώνε μούτζες για χρόνια από όλους.

 

Σιγά μην κάτσει σαν κότα οποιοσδήποτε επιχειρηματίας να δεχτεί αυτά τα όργια. Λέτε και ξελέτε εδώ και 150 χρόνια. Να δω τώρα τι θα κάνετε με τον τρελό που μπλέξατε. Ο οποίος παρεπιπτόντως, σε προηγούμενα μάτς με το κράτος έχει ήδη σκόρ 2-0 υπέρ του.

Link to comment
Share on other sites

.....γουστάρω να τα φάνε όλα στα μούτρα από τον γέρο, και ο τσίπρας και οι βουλευτές και δικαστές και οι δήμαρχοι. Να τον πληρώσουν τα 280 χοντρά και μετά να τρώνε μούτζες για χρόνια από όλους.

παιδί μου τι λες;

εμείς τα πληρώνουμε, από την τσέπη μας βγαίνουν

Link to comment
Share on other sites

λες να με εχει πειραξει η ζέστη?

 

γιατί ξέρει κανείς που παν τα λεφτά μας? ή μήπως πληρώνεται τελικά τίποτα?

 

στην αγγλία υπάρχει ανα πάσα στιγμή τρόπος να ελέγξεις που παν οι φόροι σου στο τελευταίο penny.

 

δηλαδή τι θα γίνει αν πληρώσουν τον babis? θα μας πουν πως αντί για 23500 που λέει ο μητσοτακης (μπρρρ) πως χρωστάει κάθε οικογένεια, τώρα χρωστάμε 100 ευρώ περισσότερα δηλαδή 23600 ?

 

εγώ ούτως ή άλλως λέω από του χρόνου σιγά σιγά να εφαρμόζω φορολογική συνείδηση α λα βουλγαράκης. Ο,τι είναι νόμιμο είναι ηθικό. Offshore haven here I come!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

howard_roark

 

Υπάρχουν σε αυτή την υπόθεση 3 διακριτές ομάδες:

 

1.Ο Babis

2.Ο λαός του Γιουνανιστάν

3.Τα γιουνάνι εκλεγμένοι εκπρόσωποι των πολλών γιουνάνι

 

Εγώ σαν απλό γιουνάνι,δεν θέλω να πληρώσω τον κύριο babis.Βέβαια η γνώμη μου δεν έχει σημασία γιατί δεν ψηφίζω,ή ψηφίζω άκυρο.Οι υπόλοιποι όμως?Τους ρώτησες?Εσύ πώς θα ικανοποιηθείς δηλαδή?Αποζημιώνοντας το babis?

 

Το γιουνάνι babis βγήκε λίγο ξύπνιο κ τα χαζά γιουνάνι πρέπει να του πληρώσουν την εξυπνάδα?

 

Δίκιο έχουμε όλοι μας σε αυτόν τον τόπο,πού θα το βρούμε είναι το θέμα....κ πρέπει να πληρώνουμε αυτούς που το βρίσκουν?Πώς θα έρθει επιτέλους η ελπίδα σε αυτόν τον ξερότοπο?Δηλαδή,είδα κ έπαθα να σταματήσω να δίνω το αίμα μου για το γιουνάνι leonidas,τώρα θα μου το πιεί το γιουνάνι babis?Να πάτε να ********* όλοι σας.....

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα γιουνανι παραδειγματα. ελα ομως που εγω ειμαι υπερ της νομιμότητας οπου κι αν βγαζει, γιατι εγώ δεν μεγαλωσα στο γιουνανισταν, μεγαλωσα σε χωρα που οι πολιτες σεβονται την κοινωνια, και η κοινωνια τους σεβεται.

 

Κι εκει που μεγαλωσα αγαπητε ζαβι, κι εκει γινοντουσαν λαθη, αδικιες, υπήρχαν ανισότητες. Αλλα στο δια ταυτα, γενικά, η κοινωνία προχωρούσε. ειναι λιγο σκληρο, αλλα παντα καποιοι θα πεφτουν μεσα απο την χαραμαδα. το θεμα ειναι οι πολλοι να εχουν τη θεληση να προχωρανε. και για να εχεις τη θεληση να προχωρας πρεπει να ξερεις σε τι πλαισιο προχωρας. Να ξερεις δηλαδη ποιο το συμβολαιο μεταξυ κρατους και πολιτη.

 

στην ελλαδα εμενα με ενοχλουν δυο πραγματα. οτι το κερδος και οι επιχειρησεις ειναι δαιμονοποιημενα, και οτι οι νομοι ή δεν εφαρμοζονται, ή αλλαζουν κατα το δοκουν. και το παραδειγμα του babis εγω ξερεις πως το βλεπω? λεω "πώς θα ενιωθα αν το καναν σε μενα?" θα μου αρεσε? και βαση αυτού το συζητώ. γιατι σημερα ειναι ο μπαμπης που την πατησε και αυριο θα ειμαστε εμεις (εμεις εννοω οσοι δεν ειναι ευχαριστημενοι με σουβλακι και τηλεοραση και ωχ αδελφε).

 

τωρα οι πολλοι (το γιουνανι που λες κι εσυ) το βλεπουν λιγο συναισθηματικα. γιατι ο μπαμπης ειναι κακο παιδι, δεν ειναι εκδοτης παραλληλα βλεπεις. και για πες μου, εκτος απο το αισθητικο (που ειναι υποκειμενικο), τι εκανε ο μπαμπης? εγω ξερεις τι λεω? τον γουσταρω γιατι κοντραρει τους παντες και τα παντα και οπως ειπα "μπαμπης - κρατος" 1-0 με αυτογκολ του λαλιωτη για το κτιριο στην αγ. βαρβαρα και 2-0 στο θων με γκολ της πρεσβειας της αυστραλίας στο 95 (οσοι ξερουν θα καταλαβουν το χιουμορ). Θα το ριξει τωρα και το μπαλακι με κανεναν φινλανδο δικαστη στο ευρωπαικο δικαστηριο και θα τρεχουν ολοι οι λιμοκοντοροι και δεν θα φτανουν. αραγε θα υπαρχει τοτε τσιπρας να απολογηθει, που βγηκε το απογευμα και ειπε πως το ταβανι της αποζημιωσης ειναι τα 28 εκ. του συμβολαιου του οικοπεδου? ο πανασχετος.

 

ελπιδα λοιπον στον ξεροτοπο δεν θα ερθει με το να κοροιδευουν τον οποιο επιχειρηματια ενω εχουν ήδη στησει το πλαισιο και αυτος δουλευει. ελπιδα θα ερθει οταν καταλαβουν ολοι, οι πολιτες και οι αντιπροσωποι τους οτι οι νομοι ειναι για να ειναι σεβαστοι, οχι για πλακα. και αν εχει δικιο ο τσιπρας πχ να μην τον ψηφιζαν τον νομο ολοι στη βουλη τοτε.

 

εγω μιλαω συγκεκριμενα, εγω και ψηφιζω και φορους πληρωνω. το προβλημα δεν ειναι 280 εκ για τον μπαμπη, αν το δικαστηριο τον δικαιωσει κυριοι πρεπει να τα παρει. Δηλαδη ουτε τη δικαιοσυνη θα σεβομαστε για να την σκαπουλαρουμε? Κι αν σου αυξηθει ο λογαριασμος του χρεους, να πας να ψηφισεις και να μαυρισεις αυτον που φταιει καλέ μου φίλε. Δηλαδη δεν μας φταει η ανεργια που πηγε απο το 4 στο 24 απο το 81 μεχρι σημερα, δεν μας φταινε τα 600 που γιναν ατμος με τα ομολογα, ουτε οι παπαδες που μας ρουφάνε 500 χρόνια, μας φταιει ο μπαμπης που θα δικαιωθει και θα παρει 100 πισω? απο αυτα που εβαλε! ε αν αυτο δεν ειναι υποκρισια δεν ξερω τι ειναι. ημαρτον ρε μαγκες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ουτε τη δικαιοσυνη θα σεβομαστε για να την σκαπουλαρουμε?

 

Δεν υπάρχει δικαιοσύνη.Υπάρχει η κατοχύρωση της μπίζνας γράφοντας επάνω σε χαρτί τουαλέτας που εδώ στο Γιουνανιστάν έχει πάρει την κωδική ονομασία ''ΦΕΚ".

 

Κι αν σου αυξηθει ο λογαριασμος του χρεους, να πας να ψηφισεις και να μαυρισεις αυτον που φταιει καλέ μου φίλε.

 

Δεν ψηφίζω-ψηφίζω άκυρο,καθώς δεν πιστεύω στη δημοκρατία των ηλιθίων.Οι ηλίθιοι δεν είναι σε θέση να γνωρίζουν κ να αποφασίζουν ποιό είναι το καλό τους.Αν ψηφίσω εγώ,θα γίνει πραξικόπημα.

 

Δηλαδη δεν μας φταει η ανεργια που πηγε απο το 4 στο 24 απο το 81 μεχρι σημερα, δεν μας φταινε τα 600 που γιναν ατμος με τα ομολογα, ουτε οι παπαδες που μας ρουφάνε 500 χρόνια, μας φταιει ο μπαμπης που θα δικαιωθει και θα παρει 100 πισω? απο αυτα που εβαλε! ε αν αυτο δεν ειναι υποκρισια δεν ξερω τι ειναι. ημαρτον ρε μαγκες.

 

Ας δικαιωθεί το babis κ ας του τη χαρίσουν στην επόμενη μπίζνα...αφού έτσι κ αλλιώς ''θα τα βρουν'' κ στο μέλλον.Είναι ανάγκη να τρυπήσουν οι τσέπες μας επειδή όοοοοολα τα ηλίθια γιουνάνι προσκυνάνε 2 σόγια?Κ όσο για το 2-0.....με ξένα @@ ξέρεις πόσο μάγκας μπορεί να το παίξει ο καθένας μας?Στο λέω αυτό επειδή γνωρίζεις....

 

Κ επειδή ΕΙΜΑΙ υποκριτής,έχω δηλώσει σαν μικρό γιουνάνι κ εγώ ότι έχω την αντίληψη ''not in my backyard''.Κ εγώ γουστάρω να δικαιωθεί το babis αλλά επίσης γουστάρω να μην το πληρώσω.Δώστου τα εσύ αν σε ευχαριστεί.Αυτός τελικά θα εισπράξει ως επιχειρηματίας-όπως λες κ τον υπερασπίζεσαι-ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟ ΡΙΣΚΟ....Αν συνεχίζεις λοιπόν κ τον ''παραδέχεσαι'',τότε δεν οφελεί να συνεχίσω να αντιπαραθέτω απόψεις στη δική σου.

 

Κ επειδή τυχαίνει να μην είμαι από χωριό,γνωρίζω κ κράτη δικαίου-σαν αυτο που μεγάλωσες- κ ξέρω πώς λειτουργούν.Μάλλον εκεί βλέπω να μετεγκαθίσταμαι.Γιατί εδώ πλέον δεν γίνεται με τέτοια φιάσκα να επιβιώσουμε....ο κάθε νταβατζής πάρει-δεν πάρει ρίσκο θα πληρωθεί...ε όχι !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.