Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικύρωση τοπογραφικού


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος εάν απαιτείται τυχόν χαρτόσημο για επικύρωση παλαιού τοπογραφικού διαγράμματος (1939) πέραν της σφραγίδας του μηχανικού ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποιος να το επικυρώσει? γιατί να το επικυρώσει? και ποιος μηχανικός θα έβαζε σφραγίδα σε ενα τοπογραφικό του '39?

Link to comment
Share on other sites

Τι να ελέγξω δηλαδή ? Αφορά το τοπογραφικό μίας περιοχής στην οποία από τη δεκαετία του 50 έχουν κτιστεί πολυκατοικίες με συνεχές σύστημα δόμησης. Το μόνο πλέον που συνεχίζει να υφίσταται είναι ο δρόμος που είχε διανοικτεί....όλα τα υπόλοιπα είναι πλέον όγκοι μπετόν. Μιλάμε για τοπογραφικό στη καρδιά της Αθήνας.....

Link to comment
Share on other sites

ε τότε οκ...αφού όλα έχουν αλλάξει μπορείς άφοβα να επικυρώσεις το τοπογραφικό. καλύτερα βρες όμως καμια σφραγίδα ηλικιωμένου μηχανικού. τριψήφιο ΑΕΜ θα ήταν ιδανικό...αλλα και με τετραψήφιο κάτι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη λύση είναι να δώσεις 20 ευρώ σε κάποιον με εξαψήφιο αριθμό... Με την κρίση που υπάρχει είμαι σίγουρος ότι δεν θα το ψάξει και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για αγοραπωλησία του πατέρα μου. Τι πρόβλημα υπάρχει να υπογράψω εγώ δηλαδή ? Απλά επειδή δεν το γνωρίζω απαιτούνται τυχόν χαρτόσημα επικύρωσης ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.