Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικύρωση τοπογραφικού


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πραγματικά έχω εκπλαγεί και με την ερώτηση και με τις απαντήσεις σας. Πέστε μου ότι κάνετε πλάκα μεταξύ σας! Δεν φαντάζομαι ότι μιλάτε σοβαρά, έτσι δεν είναι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

1.διορθώνω το λάθος μου...δεν υπάρχει εν ζωή 3ψήφιο ΑΕΜ.

2.δεν χρειάζεται επικύρωση ενα τοπογραφικό απο κανέναν εκτός αν θες γνήσιο αντίγραφο οπότε πας σε κεπ.

αν θες ημερομηνία 2009 στην αποτύπωση του 39 τότε ισχύει η προτροπή για 4ψήφιο ΑΕΜ

Link to comment
Share on other sites

ε τότε οκ...αφού όλα έχουν αλλάξει μπορείς άφοβα να επικυρώσεις το τοπογραφικό. καλύτερα βρες όμως καμια σφραγίδα ηλικιωμένου μηχανικού. τριψήφιο ΑΕΜ θα ήταν ιδανικό...αλλα και με τετραψήφιο κάτι θα γίνει

και μετά το αφήνεις μια βδομάδα στον ήλιο να πάρει χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τοπογραφικό θα πάει σε τράπεζα και θα το βρώ καλώς εχόντων των πραγμάτων μέσω του συμβολαιογραφικού συλλόγου Αθηνών που σημαίνει ότι απλά θα μου δώσουν μια φωτοτυπία απο το πρωτότυπο το οποίο και δεν θα δώ, τι χρειάζεται να κάνω στη τελική για να το επικυρώσω λ.χ στα ΚΕΠ...απλά τους πάς τη φωτοτυπία αφού πρώτα ζητήσω σφραγίδα από το συμβολαιογραφικό σύλλογο για το ακριβές αντίγραφο? Γιατί zena έχεις εκπλαγεί?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω εκπλαγεί μαζί σου.

σκέφτεσαι να χρησιμοποιήσεις αλήθεια τοπογραφικό του 1936?

 

κάνε μια νέα αποτύπωση ρε αδερφέ.

μόνος σου είπες ότι η περιοχή έχει αλλάξει άρα η επικύρωση είναι ανούσια.

Link to comment
Share on other sites

1. Ένα τοπογραφικό του 1939 σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να ληφθεί υπόψην από μηχανικό της τράπεζας.

2. Το ότι κάποιος θα το επικυρώσει με σημερινή ημερομηνία δεν πιστοποιεί ταυτόχρονα ότι ισχύει και σήμερα, άρα πάλι δεν μπορεί να ληφθεί υπόψην.

3. Ο υπάλληλος του ΚΕΠ με τι γνώσεις θα ελέγξει ότι το αντίγραφο είναι ακριβές του προτοτύπου?

Προς θεού!!!!! Κάντε ένα νέο τοπογραφικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρολογούμε τώρα ? Εγώ βασικά απορώ γιατι η τράπεζα ζητάει τοπογραφικό της περιοχής για κτίσμα που έχει κτιστεί τη δεκαετία του 50.Τι να πάω δηλαδή να κάνω ? Να αποτυπώσω εκ νέου τις πολυκατοικίες που έχουν κτιστεί εδώ και 50 χρόνια τις οποίες θα δεί και ο εκτιμητής μηχανικός που θα έρθει ? Αγοραπωλησία οικοπέδου κάνω ή θα τρελαθώ τελείως ? Θα τους πάω ένα παλιό τοπογραφικό της περιοχής και εάν βρώ κάτι άλλο που αμφιβάλλω σχετικό με την άδεια ομοίως.Στη τελική τους πάς πρωτόκολλο καταστροφής της άδειας επίσημα από την Πολεοδομία το οποίο οφείλουν να δεκτούν.

Link to comment
Share on other sites

πάντως τώρα που το καλοσκέφτομαι ίσως ποιο εφικτό ειναι το 6ψήφιο ΑΕΜ και λιγότερο τρέξιμο και χρήμα θα χρειαστεί....Συμφωνώ με τον προλαλίσαντα και αποσύρω την πρόταση για 4ψήφιο ΑΕΜ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.