Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Χρονια πολλα κ καλη Ανασταση σε όλους!!!!!!!!!!

Chronism τα φώτα σου pls...

έχω τη δοκιμαστική έκδοση του Robot και προσπαθω να το μαθω...

θελω να επιλυσω ενα κλασικο ισογειο βιομηχανικο κτιριο...εισαγω οριζοντιους και κατακόρυφους συνδεσμους δυσκαμψιας (αντιανεμια στεγης και πλαινα) ως Απλοι Ραβδοι με Releases στα ακρα για αμφιαρθρωτα..για τη φασματική αναλυση πρέπει να εισάγω και Rigid Links?και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Προς: liv ... όχι δεν έχει νόημα - λάθος

 

Προσοχή στις ιδιότητες των μελων (εκεί είναι όλη η ουσία) ...συνθήκες στήριξης, πλευρικες στηρίξεις, έλεγχος βέλους κάμψης .... κ.τ.λ

 

Αν θέλειες στείλε με PM το αρχείο σου να του ρίξω μια ματιά (αν μπορώ να το ανοίξω)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε chronism ευχαριστω για την απαντηση και χρονια πολλα,

δυστυχως φαινεται οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο για πμ...(zip 360kb)

αν θελεις μου στελνεις με πμ ενα mail να σου το στείλω?

ρώτησα τα παιδια στου Μαραβέα και μου είπαν οτι για τη φασματική ανάλυση πρέπει να βάλω διάφραγμα σε κάθε στάθμη...δεν έχω όμως καταλάβει πως γινεται εδω?

Link to comment
Share on other sites

Φασματική χωρίς διάφραγμα δε γίνεται;

Μήπως στο είπαν γιατί διαφορετικά θα σου βγάλει πάρα πολλές σημαντικές ιδιομορφές;

Σ' ένα κλασικό βιομηχανικό κτίριο με στέγη από τεγίδες η οποία δεν είναι οριζόντια, χιαστί και επικάλυψη ένα πάνελ 5cm θα θεωρήσουμε διάφραγμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κάποιος, ποιός είναι πλέον ο αντιπρόσωπος στον οποίο πρέπει να απεθυνθώ για πληροφορίες. Διάβασα παραπάνω ότι δεν είναι πλέον ο Μαραβέας.

Ευαχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται και από μένα. Με ενδιαφέρει το Robot για τις σιδηρές κατασκευές.

Το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν τα αποτελέσματα είναι στα ελληνικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι το προβλημα με τα πραγματι εξαιρετικα προγραμματα που κυκλοφορουν και στηνΕλληνικη αγορα (ROBOT MILLENNIUM,SOFISTIK,ANSYS κ.λ.π) ειναι οτι δεν εχουν εκδοση στα Ελληνικα ( με εγγραφο της Περιφερειας Δυτικης Ελλαδας η υποβολη των στατικων μελετων στις πολεοδομιες πρεπει να γινεται στην Ελληνικη γλωσσα .Αντιστοιχο εγγραφο του ΥΠΕΧΩΔΕ λεει οτι πρεπει σε καποιον πινακα να εξηγουνται τα αποτελεσματα και οτι αλλο απαιτειται για τον ελεχγο στην Ελληνικη γλωσσα )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.