Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενοίκιο σε αγροτεμάχιο. Τι να προσέξω;


Recommended Posts

Οπως το λες.

Ασχετο με το αρχικό θέμα αλλά σχετικά με τα εξαδιαιρετου. 

Γνωστός μου ηλικιωμένος πια, έχει τρία παιδιά και έχτισε ένα τριώροφο με 3 όροφο διαμερίσματα . Η λογική θα έλεγε ένα σε κάθε παιδί. Ξέρετε τι έκανε; για να μην αδικήσει κανένα (λέει) ως προς τον όροφο, μιας και ο δεύτερος οροφος έχει θέα όλη την περιοχή και το ισόγειο είναι το μισό εντός γης (λόγω κλισης του εδάφους) έγραψε από 33% σε κάθε παιδί σε κάθε διαμέρισμα!!!! Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο.

Edited by kotor9
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2022 at 9:28 PM, kotor9 said:

Οπως το λες.

Ασχετο με το αρχικό θέμα αλλά σχετικά με τα εξαδιαιρετου. 

Γνωστός μου ηλικιωμένος πια, έχει τρία παιδιά και έχτισε ένα τριώροφο με 3 όροφο διαμερίσματα . Η λογική θα έλεγε ένα σε κάθε παιδί. Ξέρετε τι έκανε; για να μην αδικήσει κανένα (λέει) ως προς τον όροφο, μιας και ο δεύτερος οροφος έχει θέα όλη την περιοχή και το ισόγειο είναι το μισό εντός γης (λόγω κλισης του εδάφους) έγραψε από 33% σε κάθε παιδί σε κάθε διαμέρισμα!!!! Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο.

Απίστευτο μπέρδεμα για τα παιδιά! ένας συμβολαιογράφος δεν βρέθηκε να του πει τι πας και κάνεις;
Κατι που θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσει κάποιος αν γνωρίζει με φόβισαν ότι αν ενοικιάσω το εξαδιερέτου ποσοστό μου από το αγροτεμάχιο για επαγγελματική χρήση μπορεί μετά την πάροδο του συμβολαίου να μην μπορώ να τον ''διώξω'' και να το κάνω ότι θέλω. Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.