Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομησιμότητα πριν την κύρωση της Πράξης Εφαρμογής


Recommended Posts

Λοιπον...... επανερχομαι με την "ιδιαιτερη" περιπτωση - προσεξτε πρωτη αδεια που παω να βγαλω, οπου οπως εχω πει εχω ενα γηπεδο εκτος οριων εκτος οικισμου το οποιο ναι μεν ειναι 4 στρεμματα, εχει προσωπο σε αγροτικο δρομο οπου απο την πανω πλευρα ειναι το γηπεδο και απο την κατω υπαρχει πολυ μεγαλη εκταση αναδασμου !! Υποψιν εχω χαρτη που δηλωνει ποια εκταση ανηκει στον αναδασμο και ποια οχι και η συγκεκριμενη δεν ανηκει !

 

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης...

 

1. Σε μια τετοια περιπτωση, πως το βλεπετε ειναι αρτιο και οικοδομησιμο ??

2. Τι γινεται που ο μηχανικος της τραπεζας (απο οπου ο πελατης μου θελει να παρει δανειο για να το αγορασει) το βγαζει ΥΨΗΛΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ, τι σημαινει τωρα αυτο ?? = Μη αρτιο και μη οικοδομησιμο ??

 

Το μονο που προσωπικα θα κανω αυριο ειναι να παω στην πολεοδομια να ζητησω επιβεβαιωση οτι ισχυει αυτο που υποστηριζει ο μηχ.τραπ. ή την υπογραφης τους οτι το συγκεκριμενο δεν υπαγεται στα υψηλης παραγ. γηπεδα.

 

Για βοηθηστε συναδελφοι !!!

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται τι θέλει να χτίσει ο πελάτης σου. Στη ζώνη υψηλής παραγωγικότητας παίρνεις έγκριση από δ/νση γεωργίας και γενικά δυσκολεύει η κατάσταση.

Τώρα, δασαρχείο απαιτείται σε όλα τα εκτός σχεδίου. Προσοχή: όλα εξαρτώνται από το είδος της κατασκευής που πρόκεται να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω συναδελφε Γιαννη για την απαντηση σου. Ο πελατης μου θελει να χτισει δυοροφη πετρινη κατοικια. Το δασαρχειο εχει ερθει και το εχει δει, δεν χαρακτηριζεται ως δασικο. Οπως ανεφερα στο χαρτη αναδασμου απο το δημαρχειο δεν ανηκει η συγκεκριμενη περιοχη πανω απο το δρομο αλλα κατω απο αυτον.

 

Το μονο που απομενει ειναι βεβαιωση απο την πολεοδομια οτι δεν ανηκει, αυτο τον καλυπτει (τον μηχ.τραπ.) οπως ισχυριζεται !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.