Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ύψος μαρμαροποδιάς


El_Fadakis

Recommended Posts

Καλημέρα,

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το ύψος της μαρμαροποδιάς, σε σχέση με το εξωτερικό πλακάκι του μπαλκονιού.

Ο πλακάς τοποθέτησε το εξωτερικό πλακάκι στο ίδιο ύψος με την μαρμαροποδιά. Ρύση για τα νερά υπάρχει στο μπαλκόνι, οπότε δεν ξέρω πόσο προβληματικό μπορεί να είναι αυτό που έκανε. Τα αλουμίνια βρίσκονται πάνω στην μαρμαροποδιά, οπότε δεν μπορεί χωρίς υπερχείλιση να μπουν νερά μέσα.

Να το κάνω θέμα? 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2023 at 10:35 ΠΜ, El_Fadakis said:

Ο πλακάς τοποθέτησε το εξωτερικό πλακάκι στο ίδιο ύψος με την μαρμαροποδιά.

Δηλαδή το δάπεδο μέσα από την μπαλκονόπορτα είναι στο ίδιο επίπεδο με το δάπεδο του μπαλκονιού;
Προφανώς είναι προβληματική αυτή η κατάσταση.
Πρέπει να υπάρχει ανισοσταθμία μεταξύ του δαπέδου του διαμερίσματος και του μπαλκονιού.

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2023 at 2:15 PM, Σερίφης said:

Δηλαδή το δάπεδο μέσα από την μπαλκονόπορτα είναι στο ίδιο επίπεδο με το δάπεδο του μπαλκονιού;
Προφανώς είναι προβληματική αυτή η κατάσταση.
Πρέπει να υπάρχει ανισοσταθμία μεταξύ του δαπέδου του διαμερίσματος και του μπαλκονιού.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι αυτό συμβαίνει. Μίλησα με τον μηχανικό και μου είπε ότι αυτό συνέβη λόγω προβλημάτων που υπήρχαν στα ύψη (μεγάλη ιστορία). Μου είπε ότι δεν έχω να φοβάμαι τίποτα εφόσον δοκιμάσω να ρίξω νερά και δεν λιμνάζουν - Μου είπε πως τα αλουμίνια είναι καλά τοποθετημένα με σιλικόνη και δεν έχω φόβο να μπουν νερά.

Το ξέρω πως πολλές φορές σου λένε αυτό που θέλει να ακούσεις, για αυτό ζητάω μια έξτρα γνώμη εδώ. Έχετε κάτι να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, El_Fadakis said:

.........Μίλησα με τον μηχανικό και μου είπε .......

Είναι αποκλειστικά και μόνο δική του ευθύνη όντας επιβλέπων μηχανικός και δευτερευόντως του συνεργείου που τοποθέτησε τα πλακάκια στον εξώστη (πρώτη φορά το έκαναν;)!!! Όλα τα υπόλοιπα είναι σαχλαμαρίτσες χωρίς ουσία....

Υ.Γ. Ένας Θεός ξέρει το πως διορθώνεται....

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.