Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμομόνωση


noutsaki

Recommended Posts

καλησπερα σε ολουσ και να με συμπαθατε που αναρτω το θεμα εδω. γνωριζει καποιοσ που μπορω να βρω χαρακτηριστικα (εννοωντασ πυκνοτητα - συντελεστη θερμοπερατοτητασ κτλ) τοιχοποιιασ απο γυψοσανιδα? με ενδιαφερουν περισσοτερο τα χαρακτηριστικα γυψοσανιδασ και πετροβαμβακα για μελετη θερμομονωσησ που πρεπει να κανω. ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

τη θερμομόνωση τη λύνεις στο χέρι ή με πρόγραμμα?

ρωτώ γιατί τα προγράμματα έχουν τα χαρακτηριστικά και τις ιδιότητες των δομικών στοιχείων...και αν όχι μπορείς να τα φτιάξεις μόνος σου με μια απλή ερώτηση σε μια εταιρία που εμπορεύεται το υλικό

 

εντιτ...αν έχεις την καλοσύνη γράφε με μικρά γιατί φαινεται σαν να μας μπινελικώνεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις στο διαδίκτυο (μέσω του google) ή από εταιρείες παραγωγής (μερικές δίνουν φυλλάδια με τεχνικά χαρακτηριστικά υλικών).

 

Παρεμπιπτόντως, πώς γίνεται κανείς Πολιτικός Μηχανικός - Φυσιολάτρης;

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, πώς γίνεται κανείς Πολιτικός Μηχανικός - Φυσιολάτρης;

 

Την ίδια απορεία έχω κι εγώ!!!

 

Τεσπά, στο site της Knauf 8α βρεις τα χαρακτηριστικά που 8έλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Εχω μια απορια για τη θερμομονωση ενος κτιριου...Την γραφω εδω για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα.

 

Χρησιμοποιω το προγραμμα της 4M,Idea και θελω να θερμομονωσω ενα κτιριο που αποτελει προσθηκη σε ενα ηδη υφισταμενο που προφανως ειναι θερμομονωμενο.Η απορια μου ειναι τον προσανατολισμο που το νεο κτιριο συνορευει με το παλιο(με αρμο 5cm αναμεσα τους) και ειναι θερμομονωμενο πως τον δηλωνω?

Απλα τον αφηνω κενο ή χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.

Προφανως εννοεις να δηλωσω την επιφανεια αυτη σαν επιφανεια χαμηλοτερης θερμοκρασιας.

Αν εχεις δουλεψει το προγραμμα ξερεις πως μπορω να το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.