Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιο πρόγραμμα για φέρουσα τοιχοποιία;


nik

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δύσκολη η περίπτωσή σου. Προς το παρόν δεν υπάρχει και κανονισμός που να σου δίνει τη δυνατότητα να λύσεις τέτοια κατασκευή. Επιπλέον, ίσως να μην το δέχονται και στην πολεοδομία.

 

Θεωρητικά το fedra μπορεί να τα λύσει, το πώς είναι άλλο θέμα... Το εμπιστεύεσαι; Μπορείς να επιχειρηματολογήσεις και να στηρίξεις την επίλυση; Έχεις τις γνώσεις ή την εμπειρία; Αυτό ρωτάει ο Directionless φαντάζομαι, γιατί ειδικά αυτές οι κατασκευές είναι λίγο "θολές".

Link to comment
Share on other sites

Το δηλώνει, πώς τα λύνει όμως; Υποτίθεται με τάσεις. Αν μπορεί να αποδειχθεί και να το στηρίξει ο μηχανικός στην πολεοδομία καλώς. Τα προγράμματα αυτά κάνουν παραδοχές τις οποίες πρέπει να τις λάβεις υπόψη σου για να προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

το fedra λυνει κορμους, αλλα επειδη δεν θελουμε να αγορασουμε προγραμμα μονο για μια μελετη, ηθελα και μερικες γνωμες σε σχεση με τα 2 πακετα ωστε σε βαθος χρονου να γίνει η αποσβεση.

Και οσο για την εμπειρια και καταρτιση που αναφερθηκε, δεν ειναι καν θεμα, για αυτο υπαρχουν αλλωστε και οι συνεργατες..

Link to comment
Share on other sites

Βασική παραδοχή για το fedra είναι το διάφραγμα στις στάθμες. Για το timber δεν το ξέρω, πρέπει να ρωτήσεις την 4Μ. Δες τις δυνατότητες τους και στα υπόλοιπα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Βασική παραδοχή για το fedra είναι το διάφραγμα στις στάθμες. Για το timber δεν το ξέρω, πρέπει να ρωτήσεις την 4Μ. Δες τις δυνατότητες τους και στα υπόλοιπα θέματα.

 

Είναι σίγουρο αυτό για τις πλάκες; Γιατί εγώ που ρώτησα μου είπαν οτι δεν είναι απαραίτητο να έχει πλάκα αλλα μόνο στέγη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.