Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα περασαν για έλεγχο και πήρα έγκριση.

 

Βάψιμο μου περάσαν για το γραφείο αλλα μου κανανε λίγο τις ζόρικες για το λογισμικό επειδή ήταν μεγάλο το ποσό (3700) αλλα τελικα οκ το δέχτηκαν...

 

Γενικα αρκετα πραγματα εξαρτωνται απο ποιον ελεγκτη θα σου στειλουν και ποσο βολικος ανθρωπος ειναι. Δεν μιλω για τραβηγμενα πραγματα, αλλα 3700 ευρω προγραμμα σιγα τι ειναι.... Και ολα τα 6 χιλιαρικα να τα εδινες για λογισμικο τι τους κοφτει πια? Τραγικες καταστασεις....................

Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει χτές, δε το θυμόμουνα. Μή βαράτε βρε παιδιά.. Κάτι δε μου κόλαγε και είπα τη γνώμη μου. Ο ckiriako, κύριος, έβαλε ξανά σε τάξη τα πράγματα.

Καλά είναι δυνατό να μη λαμβάνουν τα λογισμικά σαν δαπάνες για το γραφείο;

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει...

 

Και δυστυχως το μονο παραδειγμα που εχει λεει για μηχανικους και κατασκευη..

 

Ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ηλιθιο βεβαια.... (δλδ η κατασκευη δεν ειναι ο τομεας του μηχανικου??)

 

δηλαδη εαν καποιος δηλωνει ΑΔΕΙΕΣ-ΜΕΛΕΤΕΣ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ θα εχει προβλημα?

 

 

στη σελ. 2 στο Β. σχετικα με τους δικαιουχους του προγραμματος λεει "Δυνανται να ενταχθουν στο προγραμμα... ...απο την 01/01/2008 και μετα, δηλωνοντας ως εδρα την οικια τους, με την προυποθεση οτι απο την 02/01/2009 και μετα, εχουν προβει σε πρωτη μεταβολη εδρας σε ανεξαρτητο επαγγελματικο χωρο"

 

Εκανα φετος εναρξη επαγγελματος και δηλωσα ως εδρα την οικια μου, μπορω να ενταχθω στο προγραμμα την επομενη χρονια 2011, κανοντας μεταβολη της εδρας σε ανεξαρτητο επαγγελματικο χωρο μετα την 01/01/2011 ? ή εαν δεν ενταχθω φετος στο προγραμμα την εχασα αυτην την δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε κανω κ σενα που δεν διαβαζεις σωστα...

 

Το προγραμμα ειναι για το 2009.....αν υπαρχουν θεσεις τρεχει ακομα...Αν εκανες εναρξη σε ανεξαρτητο χωρο τωρα θα μπορουσες να μπεις οφοσον υπαρχει θεσει για την περιοχη που εισαι...

 

Το θεμα δεν ειναι τι δηλωνεις...Ειναι ποια ΚΑΔ εχεις δηλωσει στην εφορια..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φετος εναρξη επαγγελματος και δηλωσα ως εδρα την οικια μου, μπορω να ενταχθω στο προγραμμα την επομενη χρονια 2011, κανοντας μεταβολη της εδρας σε ανεξαρτητο επαγγελματικο χωρο μετα την 01/01/2011 ? ή εαν δεν ενταχθω φετος στο προγραμμα την εχασα αυτην την δυνατοτητα?

Αυτό ίσχυσε αναδρομικά, επειδή μέσα στο 2008 ήταν η μοναδική φορά που δε βγήκε το πρόγραμμα, από τότε που ξεκίνησε να τρέχει. Βέβαια έκαψε αυτούς που πραγματικά το δικαιούνταν, αυτούς δηλαδή που άνοιξαν εξ' αρχής γραφείο εν έτι 2008.

Τα σχόλια δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.