Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιο λογισμικό αμοιβών για τοπογραφικά;


starlet

Recommended Posts

Το piatsasoft ... :wink: :wink: :wink:

 

Είσαι λίγο εκτός κλίματος μου φαίνεται ... Χωρίς παρεξήγηση ...

 

Τα πράγματα είναι πιο απλά . Η αμοιβή υπολογίζεται σε εξάρτηση με έκταση που αποτυπώνεις,στάσεις,τομές κ.τ.λ. αλλά το θέμα είναι κατά πόσο ακολουθούνται ;

Link to comment
Share on other sites

Καλά Thomas τελικά έχεις πολύ γέλιο!

To piatsasoft από ότι έμαθα έβγαλε και update!

starlet δε νομίζω να σε βοηθήσει το πρόγραμμα

καλύτερα μάθε τις τιμές της πιάτσας και πάντοτε υπολόγιζε την αμοιβή με το χρόνο που αφιέρωσες.

Βέβαια σε τοπογραφικό αδείας θέλει πινάκιο κανονικό (όχι μαγειρεμένο)σε κάποιες πολεοδομίες.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως γίνομαι λίγο κυνικός starlet μου αλλά αν μάθεις τι αμοιβές βγαίνουν στην θεωρία και τι δίνονται στην πράξη θα σε πιάσει κατάθλιψη...

 

Το site των Τοπογράφων Θεσσαλονίκης έχει 2 αρχειάκια excel που υπολογίζεις τοπογραφικά για εντός και εκτός σχεδίου. Θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Δουλεύω ένα χρόνο μόνη μου και ως τωρα αξιολογούσα εγώ την τιμή.

Τώρα θα καταθέσω ένα διάγραμμα εφαρμογής στην πολεοδομία και νομίζω πως το θέλουν αναλυτικά.Γι αυτό και όλη η ιστορία!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.