Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποδηλατοδρομία 06/04/2008, 12:00 (έληξε)


iovo

Θα χρησιμοποιούσες το ποδήλατο για την καθημερινή σου   

208 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα χρησιμοποιούσες το ποδήλατο για την καθημερινή σου



Recommended Posts

Επειδή η κατάσταση με τα αυτοκίνητα σε όλη την Ελλάδα δεν σηκώνει άλλο. Επειδή βαρεθήκαμε να ακούμε όλο σχέδια, διεκδικούμε το δικαίωμα μας στους δρόμους και τα έργα υποδομής που έχουν μείνει στα συρτάρια.

Επειδή απλά αγαπάμε το ποδήλατο και θέλουμε ένα διαφορετικό, ανθρώπινο μέσο μετακίνησης να κυριαρχήσει παντού!

Βοηθήστε μας να γίνει η διαφορά... Εξαπλώστε το μήνυμα!!!

 

ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΞΕΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ!!!!

 

18 ΠΟΛΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!!

 

Πανελλαδική ποδηλατοπορεία διαμαρτυρίας με αίτημα την ένταξη του ποδηλάτου στις ελληνικές πόλεις οργανώνουν ομάδες/κινήματα ποδηλατών από όλη τη χώρα την Κυριακή 6 Απριλίου στις 12.00 το μεσημέρι.

 

Τα ποδήλατα θα κατέβουν στους δρόμους την ίδια μέρα και ώρα σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ιωάννινα, Πάτρα, Ηρακλειο, Χανιά, Ρέθυμνο, Κόρινθο, Καλαμάτα, Δράμα, Λάρισα, Βόλο, Καρδίτσα, Καρπενήσι, Μυτιλήνη, Χίο, Καμένα Βούρλα, Πόρτο Ράφτη.

 

Λεπτομέρειες για τα αιτήματα των ποδηλατών και πληροφορίες για το σημείο συνάντησης σε κάθε πόλη στο http://www.podilates.gr

post-110-131887197857_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το επιχείρησα μια εποχή και πολύ γρήγορα μου κόπηκαν τα φτερά...μου έκλεψαν το ποδήλατο :(

Και όχι τίποτα άλλο αλλά δεν είχα τρόπο και να γυρίσω σπίτι μου μετά και έπαιρνα τηλ γνωστούς να έρθουν να με μαζέψουν!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμιά υποδομή...

Link to comment
Share on other sites

Αν και πιστέυω στο ποδήλατο ψήφισα "όχι" καθώς πρέπει να γίνουν άλλα πράγματα πρώτα για να βγώ εγώ μετά με το ποδήλατο στην Μεσογείων και στη Συγγρού.

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 9 μήνες περίπου το ποδήλατο έχει αντικαταστήσει κάθε μεταφαρικό μέσο στην πόλη. Κερδίζω πραγματικά αρκετό χρόνο καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται την πολη που μενεις πιστευω. Σε μερη με ανυπαρκτο παρκαρισμα ειναι καλη λυση. Παντως εχω κανει απο μικρος απειρα χιλιομετρα με ποδηλατα. Και ιδιως 2η-3η λυκειου στα φροντιστηρια. Με κρυο κ βροχη :mrgreen: .

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.