Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

ναι τα φορτωσα κανονικα οπως επεξηγουσες στο αρχειο της εγκαταστασης. το επαληθευσα κιολας πριν απο λιγο οταν πηγα να τα ξαναφορτωσω(ηταν ηδη load). Συνεχιζει να μοu βγαζει το μηνυμα ή macro not found.o ή macro not found.nil οποιαδηποτε εντολη κι αν πατησω στο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου βγάλεις μία φωτογραφία όπου να φαίνεται όλη η γραμμή εντολών (συμπεριλαμβανομένου την επικαλούμενη εντολή καθώς και την απόκριση του προγράμματος) ; Θα ήθελα ουσιαστικά να δω όλα τα μυνήματα που βγαίνουν καθώς και από τι προκλήθηκαν .

Link to comment
Share on other sites

το freeCAD.VLX ενω το φορτωνω κι ενω μου λεει οτι ειναι φορτωμενο, οταν παω στο πινακακι load applications απο το appload, δεν ειναι με εντονη γραφη....δεν δειχνει να μου το φορτωνει δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι είναι με αχνή γραφή δείχνει ότι δεν μπορείς να ξεφορτώσεις , οπότε είναι φορτωμένο (για να το αποφορτώσεις , πρέπει πρώτα να αποφορτώσεις αλλά που κάνουν αναφορά σε αυτό) .

Ωστόσω συνεχίζω να προβληματίζομια .

Μήπως τα φόρτωσες απλά , δηλαδή μήπως δεν τα έχεις βάλει στη βαλίτσα ;

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα μία ακόμα έκδοση , την 3.02 , της οποίας το σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε στην πρώτη δημοσίευση αυτής της θεματικής ενότητας ή κατευθείαν εδώ :

Δεν υπάρχουν ουσιαστικές αλλαγές , εκτός από μία και συγκεκριμένα αφορά την εφαρμογή τηςΘερμομόνωσης καθώς την βελτιστοποίησα να δημιουργεί καλλύτερα τα σύλλα των όψεων της μελέτης (πλέον το πρόγραμμα μπορεί και κεντράρει κατάλληλα τα ανοίγματα στις εκάστοτε όψεις) .

Όλες οι αλλαγές φαίνονται παρακάτω :

 

 

FreeCAD 3.02

Προσθήκες

- Στο αρχείο “Γενικά περί FreeCAD.doc” προστέθηκαν περιγραφές λύσεων για συνήθη προβλήματα .

- Στο παράθυρο για την εισαγωγή σχολίων (της εντολής “Διάφορα είδη”) προστέθηκαν κουμπάκια για την εισαγωγή εκθετών 2 και 3 (εις το τετράγωνο και εις τον κύβο) .

Αλλαγές – βελτιώσεις

- Καλλύτερη τοποθέτηση των ανοιγμάτων κατά σχεδιασμό των όψεων στα σχέδια Θερμομόνωσης .

Διορθώσεις

- Το ελληνικό παράθυρο απόκρυψης της εντολής “Είδη εξοπλισμού” φέρει το ομόνυμο όνομα (προηγουμένως αναγραφόταν “Είδη φυτών”) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βοήθεια :)

 

όλα καλα εγκατεστημένα τα βγάζει ολα ολα τα blocks κλππ κανενα wrong

 

άλλα οταν πηγαινς να κάνω εισαγωγή ενος block δεν μου βάζει τίποτα στο

autocad.

Επιλέγω EXIT πχ κάνω εισαγωγή αλλα τπτ δεν εισάγει τπτ

 

καμμία βοήθειααααα????????????????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.