Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Τα εγκατέστησα όλα κανονικα σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά όταν πάω να χρησιμοποιήσω κάτι από το Freecad μου βγαζει το εξής:

 

run time error '75':

Path/File access error (Error 75)

 

καμιά βοήθεια... ?

Υ.Γ. έχω Vista και το Autocad 2008 αν βοηθάει...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάτι να μην έχει αντιγραφτεί . Ίσως να μπορέσω να βρω τι φταίει αν μου πεις περισσότερα . Πέσε μου σε ποιά εντολή συμβαίνει αυτό , σε ποιό στάδιο και τι αναγράφεται στη γραμμή εντολών .

Ίσως πάλι να φταίνε τα (Σ)Vista , δεν έχω μεγάλη πείρα σε αυτά .

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.. οτι λειτουργια και να παω να εκτελεσω απο την γραμμη εργαλείων του Freecad μου βγάζει αυτο το μηνυματακι... ακόμα και όταν πάω να αλλάξω την γλώσσα :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μπραβο στην προσπαθεια του iliekater .... δευτερον χαιρομαι που η κοινοτητα δουλευει ...

 

Λοιπον εχω τα εξης θεματακια για οποιον μπορει να βοηθησει ...

ΚΑΤΕΒΑΣΑ το freecad και προσπαθησα με τη μια να το εγκαταστησω στο progecad smart (πλαγιως εννοειται γιατι δεν εχει τα παντα ενεργοποιημενα η συγκεκριμενη εκδοση) αποτελεσμα μπαχαλο εξαφανιστηκαν τα menus εμφανιστηκε του μενου freecad αλλα χωρις να δουλευει (προφανως γιατι δεν μπορουσα να περασω το path ... επισης απενεργοποιημενο) ...

 

ΠΡΟΚΛΗΣΗ :)

Το ζητουμενο ειναι στο laptop μου (vista) να περασω το freecad πανω σε καποιο freeware cad ... στο vecad που κοιταζα στο φορουμ γινεται τετοια δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα μου βάζεις ! ... Νομίζω πως το VeCAD δεν υποστηρίζει VBA ή Lisp . Γενικά , το πρόγραμμα είναι φτιαγμένο να τρέχει επάνω σε AutoCAD , είτε αμιγές είτε με άλλο επάνω του . Από εκεί και πέρα ... μόνο αν το VeCAD ήδη βρίσκεται επάνω σε AutoCAD .

Link to comment
Share on other sites

iliekater το ειδα ...αλλα αυτη την περιοδο εχω λιγο ελευθερο χρονο ΚΑΙ θα μου αρεσε κατι εντελως δωρεαν και νομιμο (δυσκολο αλλα φαση θα ειχε) ...

 

Επειδη συνηθως βαριεμαι τα εταιρικα manual ... ΟΠΟΤΕ αν καποιος εχει καποια καλη ιδεα ας τη δουλεψουμε λιγο

 

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ στο AUTOCAD 8-)

 

QCAD ειναι εντελως εκτος ?

VBA και LISP σε καποιο freeware ή shareware ενεργοποιημενες εστω ?

Link to comment
Share on other sites

@ iliekater

Ελα πάλι με αυτά ασχολείσαι? Δε βαρέθηκες ακόμη? Σε λίγο θα αρχίσετε dir, mir και τα συνακόλουθα. Καλά δεν είπαμε macintosh και ξερό ψωμί?

Υπάρχουν πολλά μήλα ακόμη αδάγκωτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.