Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φροντιστήρια για τοπογράφους


σοφ

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, κάποιο φροντιστήριο όπου να διδάσκεται αναλυτικά η επιστήμη και οι τεχνικές της τοπογραφίας, όπως επίσης ενδιαφέρομαι και για οδοποιία. Έχω μια ανασφάλεια ότι δεν διαβάζω σωστά και θέλω να είμαι σίγουρη για τον εαυτό μου...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανασφάλεια ότι δεν διαβάζω σωστά και θέλω να είμαι σίγουρη για τον εαυτό μου...;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αγαπητή συνάδερφε τη είναι αυτά που γράφεται έλεος

 

το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αντιμετωπίσετε τα επαγγελματικά προβλήματα ως επαγγελματίας και όχι ως φοιτητής

Link to comment
Share on other sites

συναδέλφισσα σοφ

στο πρώτο σου μήνυμα ζητούσες πληροφορίες για ένα εξειδικευμένο λογισμικό

και σου έγραφα για σεμινάρια,κανονισμούς,προδιαγραφές κλπ

ομολογώ ότι το παραπάνω μήνυμα με προβλημάτισε,δεν μας τα λές καλά

η προτροπή για επαγγελματική στάση και αντιμετώπιση των όποιων θεμάτων-προβλημάτων είναι πολύ σωστή

την εμπειρία,την γνώση και άλλα επαγγελματικά εφόδια δεν τα αποκτά κανείς σε φροντιστήριο αλλά με διάβασμα και δουλειά ,πολύ δουλειά

τέλος επέτρεψε μου να σου γράψω ότι

τα φροντιστήρια (πάσης φύσεως) πάντα έκαναν και κάνουν εκπαίδευση ποτέ δεν ασχολήθηκαν με την παιδεία,σε εκπαίδευση υπόκεινται και τα ζώα,η παιδεία είναι αποκλειστικά για τους ανθρώπους

καλή δύναμη

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βαράτε, μια ερώτηση έκανα..Απλά στα ΤΕΙ όπου και σπουδάζω χάνουμε λίγο την ουσία και προσπαθούμε να περνάμε πληθώρα μαθημάτων και εργαστηρίων χωρίς πολλές φορές να καταλαβαίνουμε τα ίδια τα μαθήματα. Έχουμε χάσει λίγο τον προσανατολισμό μας. Συγνώμη αν σας έκανα να αγανακτήσετε... Συνάδελφε Θεοχάρης, εκτιμώ τις συμβουλές ως καινούργια στον χώρο...

Link to comment
Share on other sites

αγαπητή Σοφία όταν αποφοιτησεις και μπεις στην αγορά εργασίας θα ανακαλύψεις πως όλα τα μαθήματα της σχολής εχουν σημασία και είναι χρήσιμα

το καθένα για διαφορετικούς λόγους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βαράτε, μια ερώτηση έκανα..Απλά στα ΤΕΙ όπου και σπουδάζω χάνουμε λίγο την ουσία και προσπαθούμε να περνάμε πληθώρα μαθημάτων και εργαστηρίων χωρίς πολλές φορές να καταλαβαίνουμε τα ίδια τα μαθήματα. Έχουμε χάσει λίγο τον προσανατολισμό μας. Συγνώμη αν σας έκανα να αγανακτήσετε... Συνάδελφε Θεοχάρης, εκτιμώ τις συμβουλές ως καινούργια στον χώρο...

 

Πήγαινε να παρακολουθήσεις 2-3 σχετικά μαθήματα στο ΕΜΠ (δεν σου το απαγορεύει κανείς-ελεύθερα μπαίνεις στις αίθουσες ακόμα και φοιτήτρια να μην είσαι), ή ακόμα καλύτερα δώσε και κατατακτήριες πριν ...ώστε να πάρεις και το δίπλωμα κάποια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράξενη η ερώτηση του σοφ. Στους πολιτικούς μηχανικούς στο ΕΜΠ υπάρχουν φροντιστήρια για Στατική 1-6, ΟΣ 1-3, Σιδηρές, Υδραυλικά και άλλα. Όλοι είχαμε τις σημειώσεις στα χέρια μας. Βέβαια ο σκοπός ήταν να περάσεις στο μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.