Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημιουργία προγράμματος για πολιτικούς μηχανικούς


Guest Mystic

Recommended Posts

Έρχεται η ώρα σιγά σιγά να ξεκινήσω τη διπλωματική μου και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να φτιάξω κάποιο πρόγραμμα. Το θέμα είναι πως αν κάνω κάτι τέτοιο θέλω το πρόγραμμα αυτό να είναι χρήσιμο είτε σε φοιτητές, είτε σε επαγγελματίες πολιτικούς μηχανικούς. Αποφάσισα λοιπόν να ζητήσω από εσάς ιδέες και απόψεις. Τι χρειαστήκατε πολλές φορές; Τι πιστεύετε ότι λείπει και θα θέλατε να έχετε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

κάτι που να στέλνει ιό και να καταστρέφει Η/Υ αυτών που μας μπιστολιάζουν, ακόμα το βίντεο ντι-βι-ντι, πλάσμα κλπ.

 

Α. κάτι σε έλεγχο τοιχοποιίας έχοντας σαν δεδομένα τις εντάσεις

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα μαθήματα του Σέξτου είχα κάνει παρόμοια διπλωματική στον Δουδούμη. Αλλά σε προειδοποιώ να προσέξεις: μην κάνεις κάτι μεγάλο, γιατί θα χάσεις πολύ μα πολύ χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα ήθελα ένα πρόγραμμα που να ελέγχει τις συνδέσεις μεταλλικών κατασκευών. Να ανοίγει ένα αρχείο με αποτελέσματα και να μου κάνει έλεγχο στην σύνδεση. Αλλά να έχει όλες όσες χρησιμοποιούνται, όχι δυο τρεις τυπικές.

Link to comment
Share on other sites

Και με τοιχοποιίες μπορείς να κάνεις κάτι, και με EC6 και με κριτήρια αστοχίας (Drucker-Prager, Mohr-Coulomb, Ottossen, Mod. Von Mises κλπ).

 

Και αυτά να ελέγχονται σε επίπεδο τάσεων. Δες αν μπορεί να γίνει κάτι με τη δυναμική...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.