Μετάβαση στο περιεχόμενο

MS Project-Primavera


ni13kos

Recommended Posts

8 hours ago, pirsogiannis said:

Αυτό ακριβώς που ρώτησα.

Υπάρχουν απειρα βίντεο στο youtube που ανάλογα τι θες να κανεις είναι πολύ καλά. 
Αν ψάχνεις κατι πιο συγκεκριμένο πχ κοστολόγηση, resources κτλπ απλά βρες βίντεο γι αυτά κ οχι γενικά που απλά λένε τα τυπικα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έχω υπόψιν όλα αυτά όπως επίσης και καλά βιβλία που κυκλοφορούν. Τα τελευταία χρόνια η αγορά έχει γεμίσει με σεμινάρια για το ms project. Επίσης πολλά ελληνικά πανεπιστήμια μέσω των κεδιβιμ τους προσφέρουν ολοκληρωμένες ενότητες. Η ερώτηση είναι αν κάποιος έχει κάνει κάτι απ'όλα αυτά και να έχει μείνει ικανοποιημένος, με την έννοια ότι βελτίωσε την χρήση του λογισμικού και παρακολούθησε μέσω του προγράμματος ένα ολοκληρωμένο case study που πήγε την σκέψη του στην διαχείριση των έργων λίγο παραπέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τις ώρες του προγράμματος. Αν δεν λιώσεις δεν θα μαθείς. Ποια η χρήση που το θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα παίζουν στις 16-20 ώρες χωρισμένα σε 4-5 μέρες. Υπάρχει ένα elearning του κεδιβιμ του παπει το οποίο είναι 3μηνο με ασύγχρονη εκπαίδευση και μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον. Η χρήση είναι μεσαίου/μεγάλου εύρους έργα κυριώς οικιστικά αλλά και δημόσια έργα.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pirsogiannis said:

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έχω υπόψιν όλα αυτά όπως επίσης και καλά βιβλία που κυκλοφορούν. Τα τελευταία χρόνια η αγορά έχει γεμίσει με σεμινάρια για το ms project. Επίσης πολλά ελληνικά πανεπιστήμια μέσω των κεδιβιμ τους προσφέρουν ολοκληρωμένες ενότητες. Η ερώτηση είναι αν κάποιος έχει κάνει κάτι απ'όλα αυτά και να έχει μείνει ικανοποιημένος, με την έννοια ότι βελτίωσε την χρήση του λογισμικού και παρακολούθησε μέσω του προγράμματος ένα ολοκληρωμένο case study που πήγε την σκέψη του στην διαχείριση των έργων λίγο παραπέρα. 

προσωπικά το μαθα μονος μου πάνω σε έργα. Οταν είμαι ικανοποιημένος με ενα κομματι παω στο επομενο κτλπ. Θέλει αρκετά μεγάλη τριβή γενικά να ξερεις.

Πχ εγώ ήθελα λογο πολλαπλών έργων να χω καλό Gantt Tree με συγκεκριμένους χρωματισμούς, milstones ktlp. Το λιωσα μεχρι να το φτιαξω όπως θέλω, μετά πηγα στα resources k ta global resources με pools, τώρα θέλω να βρω ευκαιρία για το οικονομικό κομμάτι.

Προσωπικά οπως κ στα περισσότερα προγράμματα, πρώτα μαθαίνω μέχρι ενα σημείο οτι μπορώ κ μετά αν βρω κανα μεγάλο σεμινάριο δωρεάν το τσεκάρω να μαθω το εξτρα ή άλλες δυνατότητες.
 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.