Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γενικά περί μεταλλικών κατασκευών


 

Recommended Posts

Γενικά η τοποθέτηση μεταλλικών πάει 2,00 ~ 2,20 ευρώ/kg με 2 χέρια αστάρι (ανάλογα βέβαια τη δουλειά, τη ποσότητα, πρόσβαση, τιμολόγια................χίλιες τελείες)

 

Σε βιομηχανικά κτήρια πολλών τετραγωνικών η τιμή είναι < 1,30Ε/kg αυτή τη στιγμή.

 

 

@ spy1551,

 

Επειδή έκανα μια δουλειά στην ευρύτερη περιοχή της Λάρισας πέρυσι και η τιμή που πήρα από υπεργολάβο ήταν 2,00€/kgr (πλήρως εγκατεστημένη), τιμή που συμφωνεί με τον kostassid, μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι η τιμή που αναφέρεις (1,30€/kgr) είναι χωρίς την τοποθέτηση (από τα θεμέλια και πάνω).

Μιλάμε για στέγαστρο οχημάτων, 88x12m - 6m υψος, κολώνες και δοκάρια με χιαστί συνδεσμους.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το καλοκαίρι είχα δει προσφορές από 1€/μ² έως 1,35€/μ² τοποθετημένο.

Τώρα επειδή μου είπαν πως ανέβηκε ο χάλυβας, να έχουν πάει 1.1€/μ² με 1,50€/μ²

Μιλάμε όμως για 450tn

Link to comment
Share on other sites

Για τα 4600m2, το καταλαβα αυτο. Αλλά η τιμή 1,35€/m2 προφανώς αναφέρεται στα m2 επιφάνειας μεταλλικών διατομών...

 

Αλλιώς: 1,35€/m2 x 4600,00m2 = 6.210,00€...

 

Για να μπορώ λοιπόν να συγκρίνω, πόση ήταν η επιφάνεια των μεταλλικών διατομών? Η δώσε μου την τιμή του χάλυβα ανα kgr, εγκατεστημένου.

Πχ 2,00€/kgr x 450.000kgr = 900.000€.

Link to comment
Share on other sites

1-1,35€/kg. Τώρα κατάλαβα πως έγραψα λάθος ανά μ²

Λέω και εγώ τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό που γράφω. Αλλά αφού αυτό που έγραψα ήταν λάθος, πως να καταλάβεις. sorry.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.